Ocena kierowcy - Nissan Juke II Crossover

Konrad, 2 lata temu
Silnik 1.0 DIG-T 117KM 86kW
Rok produkcji 2020
Nissan Juke II Crossover 1.0 DIG-T 117KM 86kW 2019-2020 - Oceń swoje auto
Silnik : Zdecydowanie największe pozytywne zaskoczenie to silnik. Część "ekspertów" narzekała w swoich rozważaniach, że będzie za słaby, za wolny i karton mleka. Mega pozytywne zaskoczenie.
Dobrze wygląda, fajnie jeździ. W środku bardzo dobre materiały, wygodne fotele. Jak na razie nie ma żadnych problemów.
Jak usłyszałem, że jest tylko jeden silnik i to 1.0 to pomyślałem, że odpada ale przejechałem się i mnie oczarował. Jeździ bardzo dobrze, zazwyczaj jeżdżę w trybie normal ale czasem przełączam na sport. I może ktoś się uśmiechnie ale naprawdę daje radość z jazdy
Przymula lekko przy ruszaniu ale potem jest bardzo sprawna. Czasem wyczuwa się delikatne szarpnięcie.
Ogólnie Juke zestrojony jest bardzo dobrze, komfort wystarczający i nadwozie nie przechyla się w zakrętach. Na 19 calowych felgach jest odrobinę twardziej ale ten wygląd robi swoje
Nie ma się do czego przyczepić.
Widoczność jest ok, siedziałem w samochodach z dużo gorszą widocznością np. CH-R. Na plus kamery 360 i czujniki przód i tył.
Nie mam się do czego przyczepić, wszystko na swoim miejscu.
Wentylacja i grzanie bardzo dobre, może trochę za głośne.
Z przodu spodziewałem się, że będzie dużo miejsca ale najbardziej zaskoczył mnie tył. Mam ponad 181 cm wzrostu i spokojnie mogę tam jechać.
Tak do około 120 km/h jest ok, potem robi się już troche głośniej ale głównie ze względu na opływ wiatru. Nowe auta są bardzo średnio wyciszone - tu jest w całkiem ok.
Ostatnio byłem na przeglądzie ponad 1200 zł.
Mam dobrze wyposażony model Tekna. U konkurencji cena podobna ale bez takiego wyposażenia więc ostatecznie płacimy dużo więcej. Nissan duży plus.
Na razie nie mam się do czego przyczepić, wszystko działa bezawaryjnie.
Na razie nie mam się do czego przyczepić, wszystko działa bezawaryjnie.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.0 DIG-T 117KM 86kW [l/100km]

5,8