Ocena kierowcy - Nissan Almera II Sedan

andy111@op.pl, 18 lat temu
Silnik 1.8 16V 116KM 85kW
Rok produkcji 2004
Nissan Almera II Sedan 1.8 16V 116KM 85kW 2002-2006 - Oceń swoje auto
Z ww. powodów nie kupię już nigdy nissana.
w trakcie eksploatacji wzrosło zużycie paliwa/100km;mam nadzieję, że usterka zostanie usunięta w trakcie przeglądu. Na plus: palił 100/100 za pierwszym razem w trakcie silnych mrozów minionej zimy
drgania dźwigni zmiany biegów (od nowego);czasami ciężko wchodzi dwójka.
brakuje podłokietnika, tak jak było w ofercie, tylko schowek między przednimi siedzeniami
natężenie dźwięku w kabinie dyskryminuje ten samochód. Na moją uwagę w Stacji Obsługi usłyszałem, że jedynym rozwiązaniem problemu jest podkręcenie radia- dobre;)
w początkowym okresie eksploatacjiw trasie przy 100km/h ok.5,9l, w mieście 8,1-8,3l; teraz w trasie podczas oszczędnej jazdy ok.7,7l i 8,8-9,0 w mieście.
patrz wyżej
uszkodzony włącznik oświetlenia kabiny, po tygodniu eksploatacji odpadła osłona pasa pasażera
zła praca skrzyni biegów (patrz wyżej); słupki w drzwiach tylnych dzielące szybę -bardzo intensywna korozja (nie spotkałem się z tak intensywną rdzą po 1,5 roku eksploatacji nowego samochodu ani w przypadku dużego fiata, poloneza,lanosa).Są jeszcze inne pkt w których pokazuje się korozja- jest to niedopuszczalne dla samochodu za prawie 70.000pln.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 16V 116KM 85kW [l/100km]

8,8