Ocena kierowcy - Nissan Almera II Hatchback

zbynek, 16 lat temu
Silnik 1.8 16V 116KM 85kW
Rok produkcji 2002
Nissan Almera II Hatchback 1.8 16V 116KM 85kW 2002-2006 - Oceń swoje auto
solidny samochów, choć bez fajerwerków. typowy japończyk
jezdze głównie na niskich obrotach, więc nie przyśpiesza rewelacyjnie, ale między 3.000 a 4.000 jest juz ok bez zarzutu współpracuje z LPG
w nierozgrzanym samochodzie mogłoby być lepiej, ale po chwili jazdy jest ok
prowadzi się bardzo dobrze
wszystko na swoim miejscu i pod ręką wystarczająca ilość i pojemność schowków. plastiki estetyczne i dobrej jakości
podczas deszczu czasami parują szyby. Należy włączyć AC i przechodzi
nie zapominajmy, że to kompakt. Jestem wysoki 196 cm i za mną wygodnie usiądzie tylko niska osoba. Bagażnik w normie jak na tę kategorię. z uwagi na zbiornik LPG w kole zapasowym koło woże w bagażniku i nie jest to problem. na wakacje 3 - osobową rodziną też udało się pojechać.
silnik jest generalnie cichy - zarówno dla pasażerów podczas jazdy, jak i dla osób stojących na zewnątrz. hałas zaczyna przeszkadzać przy ok. 140 km/h, ale mnie to nie dziwi
jezdze na LPG - więc od 8,2 do 9,8litrów gazu (zależnie od warunków pogodowych, pory roku i sposobu jazdy) z tego co pamiętam nim zalożyłem LPG, to na benzynie w trasie ok. 6,3 - 6,5, a w mieście do 8. ale raczej mam lekka noge
kupiłem go jako 3 latka. miał (jak na ówczesne czasy) dobre wyposażenie dodatkowe. cena była zdecydowanie bardziej konkurencyjna niż w przypadku innych marek (szczególnie niemieckich)
ostatnio pękł przewód do tylnego spryskiwacza często przepalają się lampki wyświetlacza z temperaturą, przebiegiem i zegarkiem
są miejsca, w których wyłazi rdza

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.8 16V 116KM 85kW [l/100km]

7,2