Ocena kierowcy - Nissan Almera II Hatchback

PeeM, 17 lat temu
Silnik 1.5 16V 98KM 72kW
Rok produkcji 2006
Nissan Almera II Hatchback 1.5 16V 98KM 72kW 2002-2006 - Oceń swoje auto
Dobry samochód. Jakbym miał znów wybierać, wybrałbym ten sam. A gdybym miał 20 tys. PLN więcej kupiłbym inny. Ale to już zupełnie inna historia.
Na razie auto było na dotarciu, więc go nie wkręcałem zbyt wysoko. Do 2000 obrotów auto śpi, do 3000 przekręca się na drugi bok, powyżej 3000 się budzi. Ale podobno wszystkie 16v tak mają.
Da się odnaleźć każdy bieg, ale bardziej na wyczucie, niż dzięki prowadzeniu drążka. Czasami jedynka nie wchodzi za pierwszym razem - szczególnie denerwujące przy ruszaniu spod świateł.
Dobrze się trzyma, hamulce wyśmienite. Twarde zawieszenie i szerokie oponki.
Przednie słupki potrafią zasłonić pieszego wchodzącego na przejście (przy skręcie w prawo).
Schowki są i jest ich względnie dużo, wszystkie pokrętła i przełączniki pod ręką. Szkoda, że nie wszystko podświetlane - z uchwytów na kubki nie można kożystać nocą, a pewnie dałoby się to lepiej rozwiązać.
Chcesz ciepło? Jest ciepło. Samochód szybko się nagrzewa i wolno studzi (po pół godzinie po wyłączeniu silnika płyn chłodzący nagrzewa się wyraźnie szybciej). Klimatyzacją nie chłodziłem (zima), ale nie sądzę, żeby było gorzej. Jak na tę klasę - bardzo dobrze. Ciężko wymagać automatycznej klimy dwustrefowej, a podgrzewane siedzenia jak dla mnie to gadżet.
Przy odpowiednim wyregulowaniu siedzeń wszyscy się zmieszczą. Z drugiej strony nie jestem za wysoki, a za mną rzadko ktoś jeździ.
Powyżej 3000 obrotów silnik zagłusza wiatr, powyżej 3500 zagłusza już radio. Ale przy spokojnej nodze na gazie jest cicho.
Auto pali tyle, ile powinno. Brak komputera pokładowego pozwala oszacować spalanie tylko ´na oko´.
Za 44 tys. PLN ciężko było o lepsze dla mnie auto. W sam raz dla człowieka bez kompleksów, który traktuje samochód jako środek transportu, a nie jako przedłużenie którejś z części swojego ciała. Jest klima, są dwie poduchy, jest ABS z BA, są elektryczne szyby, w miarę elastyczny silnik, duży bagażnik. Zamontować radio - i czego chcieć więcej?
Jak na razie nic się nie psuje, ale co ma się psuć po 1700 km?
Jak wyżej, za wcześnie na ocenę.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.5 16V 98KM 72kW [l/100km]

6,4