Ocena kierowcy - Nissan Almera II Hatchback

Mrozik, 14 lat temu
Silnik 1.5 16V 98KM 72kW
Rok produkcji 2004
Nissan Almera II Hatchback 1.5 16V 98KM 72kW 2002-2006 - Oceń swoje auto
Karoseria : w moim modelu jest ok... jedna mała rdzawa plamka bo dostał kamieniem w nadkole a tak poza to jest idealnie
za te pieniądze wypróbował bym hondę civic z 2000 roku, dopiero po 3000 budzi się w nim bestia... bestyjka... no coś na kształt ratlerka... ale dośc zrywnego
co do pracy silnika jest ok, lekko przymula, czasem głośny ale który nie jest ;) no najbardziej powyżej 5000 obrotów :D
ze skrzynią biegów osobiście mam tylko problemy ze wstecznym, muszę wciskać na pół sprzęgle a tak poza to wszystkie biegi wchodzą bez większego użycia siły
samochód trzyma się przyzwoicie drogi chociaż czasem go nosi, cosik przy hamowaniu za daleko jedzie ale jest ok... do rocznika 2004 trudno kupić tarcze plus klocki bo chyba klocki są od Nissana Tino a tarcze od almery czy na odwrót...
wspaniała widoczność, progi nie przeszkadzają chociaż z tyłu trochę mała szyba no ale za to w lusterkach bocznych idealnie wszystko widać
samochód bardzo wygodny, można dostosować go pod własny rozmiar ;) opuścić fotel, zrobić go na bardziej wklęsły a z tyłu pasażerowie trochę narzekają
szybko się nagrzewa a w lato jeżeli włączy się klimę i nastawi wyloty na siebie to czasem marzną ręce ale to chyba plus ;)
jest przestrzennie i wygodnie chociaż ten podłokietnik użytkowany nieraz przez pasażera bardziej niż przez kierowcę... definitywnie za daleko ale reszta ok... a tak i gaśnica mogłaby być w innym miejscu
plastiki grzechoczą, czasem elementy zawieszenia ale ogółem no czego się spodziewać po samochodzie za te pieniądze??
co do napraw to z silnikiem cisza... poprzedni właściciel załatwił sprzęgło trochę na dodatek tradycyjnie, wymiana żarówek i wymiana płynów no i teraz wymiana przewodu do spryskiwaczy... normalnie tragedia chociaż części nie są najtańsze to trzeba przyznać ;) co do spalania... jak mu cisnę w gaz to chla jak szalony ale da się na litrze przejechać te magiczne 20 km
kupiłem za 22 000 myślę że trochę przepłaciłem chociaż samochód jest przyzwoity ale po pół roku zaczyna mnie drażnić jego wygląd
klasyczne drobiazgi typu wycieraczki, pęknięty przewód od spryskiwaczy, żarówki, wszystko pożera z umiarem nawet z naciskiem na ścisłą dietę
do wymiany tylko sprzęgło po pierwszym wlaścicielu i wymienione tarcze plus klocki... mieści się w normach

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.5 16V 98KM 72kW [l/100km]

7,7