Ocena kierowcy - Nissan Almera II Hatchback

Silnik 1.5 16V 98KM 72kW
Rok produkcji 2003
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Nissan Almera II Hatchback 1.5 16V 98KM 72kW 2002-2006 - Oceń swoje auto
Silnik : lejesz i jeździsz - wymienisz olej filtr i jeździsz - i nie ma paska rozrządu tylko łańcuch( rozrząd bezobsługowy ), a to ewidentnie oszczędność
Silnik po przejechaniu 125 tyś km nie wykazuje jakiś śladów zużycia - moc taka sobie ale to w końcu zwykły kompakt, rakieta to nie jest ale karoca też nie - pali umiarkowanie - ok. 6,5 7 l. na 100 przy proporcjach 70 % trasa 30 miasto
trochę haczy wsteczny , poza tym ok.
Na polskie drogi zawieszenie jest świetne. Sporo jeźdżę bocznymi drogami, po dziurach i przy tym przebiegu nie mam z zawieszeniem najmniejszych problemów
Grzeje ok. ale klima - jakoś słabo i wolno chłodzi. Po wymianie ( uzupełnieniu ) czynnika chodzącego nie zauważyłem znaczącej poprawy.
Nowsze modele są znacznie cichsze - tu tak sobie ale nie jest źle
Przeciętnie pali jakieś 6,5 do 7 l. na 100 przy proporjach 70 % trasa 30 miasto. Przeglądy w ASO nie są drogie ( mały niespełna 400 zł z olejem, duży ok. 550 zł ) ale części i materiały eksploatacyjne już tak. Filtry lepiej kupić samemu w sklepie, tak samo klocki czy tarcze. W ASo wszystko jest dwa razy droższe.
Jeśli coś było to na prawdę drobiazgi, jakieś regulacje itp. Jedno co drażni to słabe spasowanie plastików
Jedyna poważna usterka to awarie przednich reflektorów - Dwa razy !!! W środku mocowanie żarówki przepalało się i urywało. ASO nawet po gwarancji wymieniło reflektory bez szemrania - teraz mam trzeci komplet i póki co wszystko jest ok. - w ASO zapewniają, że te już się nie przepalą, że są zrobione z innych materiałów i chyba tak jest bo \"przebiegowo\" już dawno powinny się pourywać, a jest ok. To jest ewidentna wada fabryczna, nie wiem czy tylko mojego rocznika ( partii samochodów ), problem w tym, że ASO o tym dobrze widziało czyli Nissan Polska też ale jakoś sami do serwisów nie wzywali tylko czekali aż ludzie się sami do niech zgłoszą.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.5 16V 98KM 72kW [l/100km]

6,7