Ocena kierowcy - Nissan Almera I Sedan

Silnik 2.0 D 75KM 55kW
Rok produkcji 2000
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Nissan Almera I Sedan 2.0 D 75KM 55kW 1995-2000 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Miałem kilka aut w życiu ,ale nigdy nie miałem sytuacji ,że kupione sworzeń i końcówka drążka przeleżały w garażu 5 lat ,bo nic się nie dzieje z zawieszeniem przy 160 tys. przebiegu .Jeszcze jedno ,że silnik nie bierze oleju.
Karoseria : Rdzewiejące progi w 14 letnim aucie to standard ( nie dotyczy VOLVO :-)Ale są doskonałe duńskie reparaturki )
Gdyby nie rdzewiejące progi po 14 latach auto byłoby perfekcyjne. Jeżdżę Almerką 6 lat i przy 160 tys.przebiegu zawieszenie jest oryginalne fabryczne i nic nie skrzypi,a końcówka drążka i sworzeń wahacza leżą w garażu 5 lat :-) Miałem kilka samochodów ,ale czegoś takiego nie miałem z zawieszeniem :-)
Silnik jest perfekcyjny.oczywiście to diesel starego typu ,bez turbiny i tylko 75 KM ,ale miedzy wymianami 15 tys. km oleju 10W40 nie bierze grama oleju.Pali na dotyk zimą .
Jest O.K.
Nie ma do czego się przyczepić .Jest niska i szeroka .ładnie wchodzi w zakręty i dobrze się prowadzi.Jednym słowem grzeczna dziewczynka :-)
Wygodnie się siedzi .
Wyciszyłem dodatkowo maskę ,bo fabryczne wyciszenie jest EKO :-)
Śmigam na red bullu i mam gdzieś tych od akcyzy.Należy tylko dolewać do paliwa ok.1 ltr oleju silnikowego na 200 ltr red bulla
Samochód tani przy odsprzedaży i stwierdziłem,że jak mam go sprzedać w cenie roweru i kupić inne cudo ,które będę poznawał ,to wolę starą Almerę ,której nic nie dolega.
Jest super .MADE IN JAPAN ! Coś w tym jest.
Brak

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 D 75KM 55kW [l/100km]