Ocena kierowcy - Nissan 100NX

Marcino81, 17 lat temu
Silnik 1.6 SR 102KM 75kW
Rok produkcji 1995
Nissan 100NX 1.6 SR 102KM 75kW 1993-1996 - Oceń swoje auto
niezawodny, ekonomiczny, ergonomiczny, wygodny, przytulny, rzadko spotykany, w miarę szybki, komfortowy, nie sprawiający kłopotów tylko przyjemność samochód...ideał zapomniałem napisać wcześniej, że moim poprzednim samochodem był..... nissan 100nx 93´ to chyba mówi samo za siebie ...
jak na pojemność fajne przyspieszenie i całkiem niezła elastyczność (tak na prawdę to chyba dzięki świetnie zestopniowanej skrzyni i niskiej masy) przy tym zadowala się ok 6.5-7 litrami paliwa na każde 100km w mieście.uważam, że wynik znakomity.silnik cichy w bardzo szerokim zakresie obrotów, bezawaryjny.
niezbyt długi skok lewarka, każdy bieg ma swoje miejsce.skrzynia bardzo sprawna, cicha, dająca wiele przyjemności z posiadania manualnej wersji.
hmmm... można by się spodziewać więcej od zawieszenia i hamulców.moje autko śmiga na oponach 195/50/15, ma założone dystanse i nieco krótsze i twardsze sprężyny, dzięki temu prowadzi się o niebo lepiej.bez modyfikacji było dobrze pod warunkiem jazdy spacerowej
mam tylko 175cm wzrostu, ale daję radę :). co do widoczności ... nie da się tylko patrzeć przez podłogę.. :D gdzie nie spojrzysz - szyby...
co do ergonomii... wszystko na miejscu, pod ręką, duże, czytelne zegary, intuicyjne przełączniki, wszystko pod ręką, schowki wystarczają na dwie osoby :) w bagażniku jeździ sobwoofer :D
wentylacja.... hmmm ściągasz dach i WENTYLUJESZ :D ogrzewanie.... bardzo sprawne.gorące powietrze sprawnie osusza szyby i ogrzewa wnętrze.po kilku chwilach jest upalnie :D
ja siedzę całkiem wygodnie, pasażerka nie narzeka. z tyłu czasem jedzie.... reklamówka z zakupami (ale jeszcze nigdy nie narzekała :D ) to autko produkowano z myślą o młodych ludziach, do jazdy we dwójkę, a takim przestrzeń nie potrzebna :D
dla mnie doskonale. nic nie stuka, silnik tylko przy naprawdę wysokich obrotach delikatnie daje znać o swoim istnieniu.wiatr o dziwo nie wdziera się przez szyby pozbawione ramek, ani przez dach. przy ok 190km/h da się rozmawiać nie podnosząc głosu, a ma się wrażenie jazdy z prędkością ok 80km/h
na zużycie paliwa zasadniczo nie ma wpływu ani sposób jazdy, ani to czy się jedzie z obciążeniem, bez lub z dachem. średnio pali ok 6.8-7.2 na mieście (nie ruszam ostatni spod świateł), w trasie czy się jedzie powoli, czy jak przecinak ok 5.5-6.8.co do awaryjności to nie mogę nic powiedzieć oprócz : to jest JAPOŃSKIE.każdy wie o co chodzi. części pasują z sunny i almery, więc można szukać w ofertach.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 SR 102KM 75kW [l/100km]

5,9