Ocena kierowcy - Mitsubishi Space Gear

Silnik 2.4 i 16V GL 4WD 128KM 94kW
Rok produkcji 1997
Okres użytkowania: 5 lat
Mitsubishi Space Gear 2.4 i 16V GL 4WD 128KM 94kW 1997-2006 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : powtórzę się, ale jest to prawdziwa terenówka na ramie, z blokadą mostu, reduktorem i mechanicznym przeniesieniem napędu. Idealna na wyprawy w nieznane, Syberiady, Rumunię, ALbanię i ... nasze polskie drogi.
JEdyna na rynku prawdziwa terenówka na 8 osób !!! lub wyprawowa szóstka. Trzy osoby spią w kabinie i trzy w namiocie dachowym.
bardzo elastyczny, doskonale wyważony. Mógłby być znacznie cichszy.
płynnie, cicho, brakuje niestety \"nadbiegu\" Powyżej 100km/h silnik musi być na b. wysokich obrotach, nawet na piątce, co przekłąda się na spalanie i hałas. Reduktor bardzo wolny i dzięki temu niezwykle silny.
dobrze zestrojony, ale na asfalcie bez szału. Pióra z tyłu i sztywny most z blokadą LSD jednak robią swoje. Fenomenalnie trzyma w ostrych zakretach - japońska inzynieria. W terenie bardzo źle się prowadzi na pusto. Cięzki przód i lekki tył. Właściwości terenowe rewelacyjne. W zimie znośnie, aczkolwiek przez wysokość sprawia nieprzyjemne wrażenie przy poślizgach.
I to w każdą stronę! nie sprawia żadnych problemów przy manewrach nawet żonie.
A nawet bym rzekł rewelacyjnie. Porównując do Espace czy Galaxy (są mniejsze) palą mniej więcej tyle samo. A ja mam do tego napęd na wszystkie koła
jedyne co mi dokuczało to centralny zamek, kontrolki reduktora i napedu. Oraz denerwujące skrzypienie sworznia górnego wachacza (niesmarowalny) który nie ma luzów. Podobno to wszystko wina błota
pękające pióra tylnych resorów - od używania w cięzkim terenie. Tanie ale denerwujące. Pasek rozrządu szkoli mechaników. U mnie się zerwał 1,5 m-ca od wymiany - wina mechaników uznali gwarancję. W drugim zerwał się po 15000km

LPG - zużycie paliwa dla silnika 2.4 i 16V GL 4WD 128KM 94kW [l/100km]

12,6