Ocena kierowcy - Mitsubishi Outlander II

jaareek, 6 lat temu
Silnik 2.0 DID DOHC 140KM 103kW
Rok produkcji 2006
Mitsubishi Outlander II 2.0 DID DOHC 140KM 103kW 2006-2012 - Oceń swoje auto
Plastiki maskujące w fotelach fakt, przy pasażerach z tyłu wykopane, ale to nie jest koszmar. Samochód bardzo praktyczny, tylna burta otwierana na płasko z podłogą, można na niej usiąść we dwie osoby, a klapa bagażnika służy jako dach. Wieziesz jakiś towar, to tylne siedzenia są składane automatycznie przyciskiem na ścianie bagażnika, tworzą bardzo dużo miejsca. Manualna zmiana napędu z 2 na 4 koła na sprzęgle i blokiem sztywnym 4x4 pod ręką automatycznie, w zimie czy terenie mistrzostwo świata. Widoczność i wygoda super, skręt kół jak na takie auto w z dużymi lusterkami wstecznymi bardzo dobry. Silnik ok, ale przy rozgrzanej turbinie i nigdy mnie nie zawiódł nawet w największe mrozy i tu duży plus. Moc 2 l. silnika jest taka sobie, nie przeszkadza, ale nie ma zacięcia samochodu wyścigowego jak by się z czasem chciało. Na trasie do 140 km/h pali 7,6l. i jest ok, szybciej spalanie robi się do 8,5 l. na 100 km. Zasięg na baku, cały załadowany 950 km. Miałem problem ze skrzynią, rozsypała mi się na 6 biegu na autostradzie i mam nauczkę że 6-sty bieg służy do podtrzymywania prędkości na trasie a nie podgazowywania do wyprzedzania. Koszt skrzyni i przy okazji dwumasy bo jak już rozebrany to za jednym razem wszystko 4,5 tys. po przejechaniu 214 tys. Problem miałem podobno z egr i tak mi mówili w serwisie mitsubishi, ale okazało sie że to był czujnik turbiny tracił moc w czasie jazdy, musiałem wyłączyć silnik, odpalić jeszcze raz by zrestartować by miał moc. Nie zawsze serwis ma racje. Ktoś napisał że problem z wymianą ksenonów, nie miałem z tym problemów, mechanik wymienił mi spalony w 4 minuty może. Ogólnie odpukać w niemalowane polecam, duży bezpieczny suv w tej cenie. Tylko ta skrzynia zabolała. Olej dolewam raz w roku prawie litr żeby poziom był na maximum, 70 % mojej jazdy to miasto. Pozdrawiam

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 DID DOHC 140KM 103kW [l/100km]

8,2