Ocena kierowcy - Mitsubishi Lancer V Sedan

Hallstatt9, 11 lat temu
Silnik 1.5 12V 90KM 66kW
Rok produkcji 1991
Mitsubishi Lancer V Sedan 1.5 12V 90KM 66kW 1989-1992 - Oceń swoje auto
Silnik : Bardzo wytrzymały, idealny do tej karoserii.
Zależy kto czego oczekuje od auta do 2tys złotych :) Ja naprawdę nie miałem wygórowanych oczekiwań a Japończycy zaskoczyli mnie bardzo pozytywnie. Relatywna taniość tych samochodów wynika raczej z ich małej popularności, jednak niezawodność i oryginalność samochodu przekonują by go wybrać. Polecam jako pierwszy samochód ze względu na niskie koszty utrzymania, łatwość prowadzenia i radość z jazdy.
Auto zakupione za cenę przeciętnego roweru przeszło moje najśmielsze oczekiwania. Silnik 1.5 90KM bardzo dobrze radzi sobie z tym lekkim autem (nawet po przeróbce na gaz). Pokonałem tym samochodem ok. 40 tys km nie oszczędzając silnika, częste wyjazdy w góry załadowani po sufit (zima i lato) jak i codzienne dojazdy do pracy. Silnik ma ładną kulturę pracy, pokazuje więcej wigoru po przekroczeniu 3,500 rpm.
Skrzynia jest w porządku, jednak czasem ma tendencję do zacinania się wrzucając na wsteczny. Jednak jest fajnie zestopniowana i naprawdę elastyczna.
Jeżeli nie ma luzów, auto bardzo przewidywalnie zachowuje sie na drodze. Zawieszenie jest bardzo wytrzymałe na polskich drogach. Jak na tak nieduży samochód można określić zestrojenie zawieszenia jako miękie.
Sedan - więc bardzo przyzwoicie. Świetna widoczność.
Prosto, ale z zachowaniem wysokiej funkcjonalności. Na wszystko miejsce, jeżeli będzie wysoki kierowca może być trochę mało miejsca na nogi osób z tyłu.
Ogrzewanie bardzo efektywne i szybkie. W zimie po ok. 3 km pierwszy powiew przyjemnego ciepła, po następnych kilometrach w aucie można zrobić żar tropików
Nie jest to kombi, jednak jest sporo miejsca. Spokojnie pakowaliśmy się w 4 osoby na wyjazdy górskie czy nad morze.
Powyżej 150km/h zaczynał doskwierać hałas. Poza tym na dobrym poziomie.
Misiek jeździł na mieszalnikowej instalacji gazu , więc \"bardziej wymagającej\" dla silnika...jednak ze spalaniem na trasie potrafiłem zejść do 8,5l/100km jadąc tak do 100km/h. Średnia wychodziła 10/11 l/100km 30%trasy 70% miasta.
Rewelacja. Auto kupione za 2tys. i dowiozło mnie wszędzie gdzie chciałem, po 1,5 roku użytkowania sprzedane za 2tys. ;)
Łącznik elastyczny tłumika był raz do wymiany.
W aucie z 1991 roku wymieniałem tylko rzeczy eksploatacyjne. Minus aut to przede wszystkim blachy (słabe) uwaga na korozję wewnątrz bagażnika i na przednich nadkolach. Jeżeli chodzi o silnik, zawieszenie to bardzo wytrzymałe. Przez 1,5 roku użytkowania samochodu nabrałem dużej pewności tego auta. Przydałaby się klima...wiem że wychodziły takie wersje. Ze względu na to, że auto bardzo długo jeździło na gazie i prawdopodobnie gniazda zaworowe mogły ulec erozji trzeba było regularnie sprawdzać i dolewać oleju (ok. 0,5 l na 6000 km) wydaje mi się, że całkiem w normie.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.5 12V 90KM 66kW [l/100km]

9,5