Ocena kierowcy - Mitsubishi Galant VIII Sedan

Rok produkcji 1997
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Mitsubishi Galant VIII Sedan 2.0 136KM 100kW 1996-2002 - Oceń swoje auto
Silnik : niezawodny
Zawieszenie : zbyt często wymagało ingerencji
Nadchodzi czas rozstania. Z perspektywy 5 lat eksploatacji był to całkiem udany zakup. Wrażenia z jazdy ok, usterkowość jak na swoje lata w miarę ok, wrażenia estetyczne rzecz gustu - mi się Galant podobał i podoba!
Pancerna jednostka, pamiętająca jeszcze lata 70 bodajże. Prawdopodobnie jeden silnik przeżyłby dwie karoserie. Może brakowało czasem ciut mocy/momentu, ale do normalnej jazdy bez szaleństw w sam raz.
Zależy jak na to patrzeć, precyzja - średnio dobrze, trwałość - raczej słabo (synchronizatory), zestrojenie - dla mnie super bo więcej po mieście jeździłem, długa 2 i 3 dawała radę.
Pewne prowadzenie, choć niezbyt duża trwałość. Nie bawiłem się w super szybkie pokonywanie wiraży, ale na prostej, dziurawej drodze w trasie czułem się bezpiecznie.
Ameryki nie odkryję - rdzewieje.
Samochód starszej generacji, wąskie słupki, duże szyby. Jak na gabaryty parkowało się dość sprawnie (pomijając promień skrętu)
Raczej ok. Było może kilka denerwujących szczegółów, ale niezbyt istotnych.
Ogrzewanie - było, grzało. Samochód dość szybko łapał temperaturę. Klimatyzacja - miałem model bez! Jeszcze nie wiedziałem że będzie mi potrzebna.
4 dorosłe osoby z dobytkiem jadące 1000km na wakacje dały radę.
3000 obrotów przy 115kmh na V biegu to trochę za dużo i trochę za głośno. Na autostradzie mimo pewnego prowadzenia, przy 150kmh było głośno jak w 20-letnim aucie segmentu B.
Koszty części zamiennych akceptowalne. Koszty paliwa/LPG akceptowalne.
Jakość tego samochodu jest przeciętna (nie zła, ale też nie wybitna), a jak patrzę jak wygląda rynek i widzę ceny za 20 letnie Galanty to pewnie można kupić za tę kwotę coś bardziej bezproblemowego.
- zawieszenie nie jest na nasze drogi - przepalające się żarówki (świateł, podświetlania tablicy rejestracyjnej, podświetlania tablicy rozdzielczej) - mam wrażenie że częściej niż powinny
- miałem tylko jedną grubą - urwałem zaczepy w obu amortyzatorach na Słowacji, ale dzięki wielowahaczowi z tyłu udało się wrócić w miarę bezproblemowo

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 136KM 100kW [l/100km]

11,2