Ocena kierowcy - Mitsubishi Colt VI Hatchback

Silnik 1.1 i 12V 75KM 55kW
Rok produkcji 2008
Mitsubishi Colt VI Hatchback 1.1 i 12V 75KM 55kW 2004-2008 - Oceń swoje auto
Karoseria : Bardzo przestronna
Silnik : Ekonomiczny i chętny do jazdy.
Największą zaletą dla mnie jest przestronne i funkcjonalne wnętrze, które ma sporo możliwości konfiguracji, tj. przesuwana tylna kanapa, składane oparcie fotela pasażera (można przewieźć 3m listwy z zamkniętą klapą), duże drzwi i świetny dostęp do wnętrza. Bardzo mi się przydają te możliwości jako dla działkowca. Autko ogólnie jest przyjemne, dość wygodne, koszta eksploatacji są niskie.
Jak na podstawowy motor nieźle radzi sobie z autem. Brakuje mu tchu przy manewrowaniu bez gazu, ale w jeździe od niskich obrotów chętnie się wkręca. Przy tym rozsądnie pali, ok 7l/100km w cyklu mieszanym.
Zimą nieco haczy zanim się rozgrzeje, w ciepłych miesiącach jest całkiem precyzyjna. Spory skok drążka. Zestopniowanie bez zastrzeżeń. Bardzo dobrze pracuje sprzęgło.
Zawieszenie dość komfortowe, ale głośno pracuje.Bardzo specyficzny jest elektryczny układ kierowniczy - ogranicza powrót kierownicy do pozycji "0" po skręcie, mocno się usztywnia przy szybszej jeździe. Nie bardzo to pasuje do charakteru miejskiego toczydełka. Hamulce skuteczne, proste i precyzyjne.
Pudełkowate nadwozie 5d skrywa bardzo przestronne wnętrze. Zakupiłem auto jako 15 letnie, import z Niemiec. Korozja była tylko powierzchowna na podwoziu, co mnie pozytywnie zaskoczyło. Reszta trzymała się w niezłej formie fabrycznie. Plastiki wnętrza niewyszukane ale dobrze znoszą czas, fotele mimo przebiegu prawie jak nowe.
Bardzo dobra widoczność we wszystkich kierunkach, duże przeszklenie. Mały minusik, że trzeba czasem nieco wytężyć uwagę w obserwowaniu pola w okolicy lusterek zewnętrznych.
Bez zastrzeżeń. Nie miałem problemu ze znalezieniem pozycji, czy obsługą wyposażenia. Wnętrze dobrze zaprojektowane pod kątem łatwości utrzymania w czystości.
Silnik szybko się nagrzewa i szybko stara się ogrzać wnętrze. Klima schładza. Bez zastrzeżeń.
Mam 181 wzrostu i siadając za sobą nie dotknę kolanami oparć. 4 osobom dorosłym jest bardzo wygodnie. Obsługa dziecka w foteliku również bardzo łatwa. Bagażnik niewielki ale ma sporo możliwości powiększenia kosztem przestronności tylnej kanapy. Nawet po jej przesunięciu wg mnie jest to jeden z najprzestronniejszych samochodów w swojej klasie.
Zawieszenie głośne, silnik mimo 3 garów nie ryczy nadmiernie, opływ powietrza i jazda z wyższymi prędkościami ok.
Ceny części bardzo rozsądne, czasem trzeba tylko nieco poszukać, nie wszystko każdy sklep ma od ręki.
Auto wg mnie jest nieco nieznane i niedoceniane.
Po zakupie i zrobieniu przeglądu i niezbędnych napraw wszystko działa jak należy.
Brak

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.1 i 12V 75KM 55kW [l/100km]