Ocena kierowcy - Mitsubishi 3000GT I

Silnik 3.0 V6 24V Turbo 304KM 224kW
Rok produkcji 1992
Okres użytkowania: 5 lat
Mitsubishi 3000GT I 3.0 V6 24V Turbo 304KM 224kW 1990-1993 - Oceń swoje auto
Układ hamulcowy : Oryginalny jest do bani. Trzeba robić SWAP.
Auto robi mega wrażenie. Mój egzempalrz jest dość mocno pomodzony mechanicznie (ok 400KM), zmieniony i odświeżony wizualnie (nowe skóry, kierownica, ceramika). W oryginale był to Dodge, ale ze Stealtha zostały tylko słupki C oraz side panele. Teraz to wg mnie lepsza wersja 3000GT. Utrzymanie samochodu sporo kosztuje (zwłaszcza jeśli chcesz mieć pewny egzemplarz i poprawia się fabrykę), ale wszystko rekompensuje z nawiązką podczas rekreacyjnych przejażdżek :)
Trzeba dbać o olej, stan i jakość. Nie można pozwolić sobie na taniość. Pompę oleju wymienić po 100.00km. Dość łatwo się modyfikuje.
Pięciobiegowa sprawia problemy (synchronizatory). Problem też jest przy transerze na 18 ząbkach.
Nic dodać nic ująć. Jest mega.
Do tyłu szału nie ma, zwłaszcza z ciemnymi szybamii. Reszta OK.
Mam ponad 1,9m i nie stanowi dla mnie problemu trasa rzędu 500km. Kierownica jest za duża.
Klimy pozazdrościłby niejeden współczesny samochód.
Dla kierowcy i pasażera jest OK. Z tyłu nigdy nie jechałem i zastanawiam się jak ktoś tam się w ogóle mieści, choć zdarzało mi się jeździć w 4 osoby :)
Mam sportowy wydech więc ciężko mówić o wyciszeniu :)
Części są dość drogie (ori) i niektóre ciężko już dostępne. Utrzymanie auta w bardzo dobrej kondycji jest drobie. To nie są młode auta, więc mają prawo się psuć. Dodatkowo trzeba mieć mechanika, który się trochę na tym zna, bo to nie jest tuzinkowe auto.
Ciężko kupić podobnej klasy samochód za pieniądze jakie trzeba zapłacić za niezły egzemplarz 3000GT. Samochód niedoceniany na rynku.
Drobne usterki - to musi się zdarzać w aucie które ma ponad ćwierć wieku.
Nigdy mnie nie zawiódł, a pieniądze które w niego włożyłem są bardziej wynikiem mojej motoryzacyjnej pedantyczności niż poważnych usterek.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 3.0 V6 24V Turbo 304KM 224kW [l/100km]

18,0