Ocena kierowcy - Mini Countryman F60 Crossover

Mini Countryman F60 Crossover 2.0D 150KM 110kW 2016-2020 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu
Zawieszenie
Inne
Fajnie prowadzące się autko,dające jak na crossovera radośc z jazdy.Biorąc wersje w dieslu można liczyć na małe spalanie oraz wysoki moment obrotowy(Włoskie serpentyny są mu nie straszne z kompletem pasazerów).Skrzynia to majstersztyk ,mało który automat tak przekłada aksamitnie biegi :) Są też i wady takie jak troszkę twarde zawieszenie oraz mały bagażnik (w katalogu 450l ,ale nie wiem czy realnie tyle ma,wrazie w Box dachowy ratuje sytuacje).Ale calokształtowo naprawde fajne oryginalne autko.Nie spotkasz tego na drodze jak Audi,BMW,VW.
Silnik diesla to sprawdzona jednostka BMW B47.Tutaj mam wersje 150km ,jest wystarczająca do normalnego uzytkowania.Bardzo mało pai ,patrząc na gabaryty,koła itp.
Skrzynia to jest arcydzieło.Zmienia biegi aksamitnie.Tutaj wersja 8biegowa
Jak to Mini,korzenie zostały i w crossoverze.Prowadzi sie jak po szynach.Porównując do BMW X1 F48(plyta podłogowa ta sama) to sa 2 inne samochody :)
Oryginalny styl,nie da sie tego podrobić.Ta generacja jest najładniejszą ze wszystkich co wyszły.
W miarę dobra,czasem te szerokie słupki przeszkadzaja ,ale od czego mamy kamerę :D
Jedynie do czego bym sie mógl przyczepić to umieszczenie cupholderów oraz podłokietnika ,który sie nie reguluje
Klima chłodzi szybko,aż mrozi szybę czołową.Tak to reszta ok
Jak na auto segmentu B/C to miejsca jest nad wyraz dużo.Ford Fokus przy nim wypada blado :D Tylna kanapa jezdzi przód tył ,także bagażnik można powiekszyć kosztem miejsca na nogo pasażerów :)
Nie jest źle :) Ale mercedesem to on nie zostanie
Części dostepne od ręki jak nie w serwisie to w hurtowniach.Cenowo wiadomo jak to Mini(za markę BMW w przebraniu trzeba zapłacić).Bez tragedii ,o ile ktoś nie jedzie na serwis wymieniać klocków gdzie za same klocki przednie chcą tysiąć złotych a gdzie robocizna ;)
Naprawdę spoko samochodzik dla małej rodziny.Nie jest tani ,ale to co sobą oferuje jest tego warte.
Nic mi sie wydarzyło.Mam poprostu za mały przebieg :)
Nic się mi nie zepsuło jak narazie odpukać :) Wiadomo wymieniać oleje filtry co 10 tys km.I przeżyje bardzo dużo.Nie ufać złodziejom z ASO że 30 tys km na oleju to normalna sprawa !!

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0D 150KM 110kW [l/100km]

6,8