Ocena kierowcy - Mercedes SL R107 Cabrio

robert.wiak@evro.com.pl, 15 lat temu
Rok produkcji 1983
Mercedes SL R107 Cabrio 3.8 204KM 150kW 1980-1985 - Oceń swoje auto
Silnik : V8 pracuje jak w starych amerykańskich krązownikach :)
Rewelacyjne auto aby sie troche wyróznic z tłumu codzienności na ulicach. Auto dla koneserów, dwu osobowe więc mało rodzinne :) Klasyczna niemiecka linia, ponadwiekowy disigne- elegancja i sport... Fajne auto na weekendowe wycieczki za miasto i na \"mały lans\" po miescie w upalne dni :)
V8...niesamowite brzmienie! Kultura pracy na wysokim poziomie. Osiagi jak na 200KM troche rozczarowują,nie jalepsze przyspieszenie ze staru zatrzymanego, pózniej juz daje niezle rade.
4-stopniowy automat. U mnie zmienia biegi niewyczówalnie niczym nowa skrzynia DSG :)
Oczywiście bardzo konfortowy i stabilny, no cóż \"gwiazda\" na przodzie zobowiązuje.
Cabriolet...dookoła bardzo dobra widoczność. Króciutki tył pozwala precyzyjnie parkowac tyłem.
Przełaczniki nie przeladowane na swoim miejscu, fotele mogły by być bardziej wyprofilowane po długich podrózach \"czuje\" plecy.
Mam klimę ale nie zdążyłem jej naprawic więc nie znam jej wydajności. Brak pełnej blokady nawiewu powoduje ze dostaje sie przez nie w ciepłe dni goraco powietrze.
Miesca jest sporo a szczególnie na nogi dla pasazera. Jest spore utrudnienie przy wsiadaniu i wysiadaniu samochód jest bardzo nisko osadzony nad droga.
No cóż...Przy zamknietym miekkim dachu słychać wszelakie szumy i odłgłosy ulicy, bez dachu nie zwracasz na to uwagi, palace słoneczko i wiatr we włosach rekomensują wszystkie niedogodności!!!
Miłe zaskoczenie! W trasie przy predkości do 120km/h - 13l! ,niestety miasto od 17l nawet do 25l przy sciganiu sie ze wszystkim co stoi pod swiatlami :)
Ceny od 30tys do 80tyś zł. W zalezności od stanu technicznego i ilości orginalnych cześci. Ja kupiłem swojego za 40tysiaków i myśle ze jest wart tych paru przyjemnych chwil w pogodne dni.
Ato kupiłem miesiąc temu po renowacji zewnetrznej. Jest troche mechaniki do zrobienia, wtedy bede mógł w pełni ocenic niezawodność. Na razie przejechałem 2000km i tylko lałem paliwko.
Po 26 latach jest pare zeczy do zrobienia, poprezdni własciel nie pamietał kiedy był ostatnio w serwisie :) Te modele mają u mechaników wysokie oceny niezawodności. Mozna dostac tanie zamienniki lub orginały z innychmodeli,

Pb - zużycie paliwa dla silnika 3.8 204KM 150kW [l/100km]

15,7