Ocena kierowcy - Mercedes Klasa V W447 Długi Facelifting

MarekM, 14 dni temu
Silnik 2.0 220d 163KM 120kW
Rok produkcji 2019
Mercedes Klasa V W447 Długi Facelifting 2.0 220d 163KM 120kW od 2019 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : Skrzynia jest super
Silnik : Cichy i dość mało pali jak na czołg na kołach
Układ hamulcowy : Jest fantastyczny, hamując w trasie lepiej mieć spory dystans przed sobą bo przy nagłym hamowaniu może ktoś nas stuknąć z tyłu...
Są i wady i zalety, dlatego 4 gwiazdki. Mercedes kilka spraw poprawiał na bieżąco więc im nowszy tym pewne elementy mamy lepsze lecz nie wszystkie. Zacznę od WAD: Np. wyciszenie - jeśli ma być zadawalające od 100-110 km/h to trzeba się liczyć z tym iż przekażemy auto do firmy która zrobi kompletne wyciszenie pojazdu. Robiłem wszystko bez dachu i poprawa jest ogromna. Wystarczy poczytać na forach iż V klasa i Multivan to główni klienci takich firm!!! Za to należałoby zapytać firmę MB dlaczego w opcji nie ma możliwości fabrycznie wygłuszenia pojazdu.... Kolejny element to fotel kierowcy zbyt krótki..., zostało to już poprawione bo w nowszych ma regulację wzdłużną siedziska. Kolejna sprawa to tylne fotele 3 rząd i osoby w nich siedzące... mają szansę na nierównej drodze robnąć głową w sufit, problem zniknie jak dołożysz bagażu ze 250kg i dociążysz tył pojazdu. Dopiero w najnowszej wersji wprowadzono dostęp bezkluczykowy... tej z 2024. Ja mam u siebie starszy system Command Online z nagłośnieniem Burmester, gra super,. ( DVD, TV i wszystko działa podczas jazdy za drobną modyfikacją i dzieciaki szczęśliwe ) Główne zalety to przestrzeń którą trudno zapełnić, 1 rząd foteli super komfort jazdy, 2 rząd dobry komfort, trzeci sytuację opisałem powyżej... Fantastyczna klimatyzacja i ogrzewanie. Mam nowy silnik ze skrzynią 9b. Do chwili obecnej jedna mała awaria przewodu klimy które idzie pod autem do tylnej części. Przeciera się w miejscu montażu. Ponoć wada fabryczna.
Cichy, a po wyciszeniu praktycznie niesłyszalny... Świadomy wybór najsłabszej jednostki, zero awarii. Ja nie ścigam się busem rodzinnym.
Zero szarpnięć, mam odniesienie do DSG, nie ma porównania. Bardzo dobra skrzynia biegów.
Auto dość komfortowe, bardzo zwrotne. Dobre tłumienie wszelakich nierówności. Wyrzuciłem fabryczne opony o wysokości 45 i jeżdżę na 55, to chyba takie minimum na nasze drogi i studzienki
Dlaczego cztery, ponieważ przednie słupki są wielkości "czołgu", przednie drzwi mogły by zachodzić na próg. A tak ogólnie przecież każdy wie jak wygląda mały autobus...
Przednie słupki zabierają 1 gwiazdkę z mini szybkami obok... Na wprost, do tyłu i na boki może być i 6 gwiazdek
To duży samochód i każdy pasażer ma mnóstwo miejsca. np. można wrzucać wózek bez składania, rowery do wielkości kół 24 wchodzą na totalnym luzie, na wakacje zapakujesz wszystko i nawet więcej. Rodzina 5 osobowa.
Jak by można dałbym 6 gwiazdek. Oczywiście trzeba wybierać kupując auto osobną klimę na przód i tył. Jest super. Nagrazny samochód zostawiony w słońcu, łatwo schłodzić... a ogrzewanie działa bardzo szybko i sprawnie... Wysiadając na 15-20 minut wciskamy ogrzewanie resztkowe i przychodząc mamy w aucie ciepło. Super dodatek.
Opisałem to w ergonomii, jest super.
To chyba najsłabszy element tego samochodu, niezależnie od silnika czy wersji wyposażenia.. Wstyd przez duże W!!!
Nie miałem żadnej awarii, wymieniam olej częściej niż zaleca producent i nikt nie każe jeździć do serwisu Mercedesa.
Tutaj to obecnie dałbym 2 gwiazdki, jak ja kupowałem auto było dużo tańsze niż obecnie dlatego 4 gwiazdki. Mam wersję Avangarde plus dużo dodatków.
Brak jakichkolwiek drobnych awarii.
Awaria przewodu od klimatyzacji którą opisałem wcześniej. Spowodowało to jednak wyciek gazu i niedziałanie układu. Przecieranie się przewodu w miejscu montażu to też jakiś żart producenta.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 220d 163KM 120kW [l/100km]

10,5