Ocena kierowcy - Mercedes Klasa E W211 Kombi S211

Sergio, 2 miesiące temu
Silnik 3.2 4 Matic 224KM 165kW
Rok produkcji 2003
Mercedes Klasa E W211 Kombi S211 3.2 4 Matic 224KM 165kW 2003-2004 - Oceń swoje auto
Układ hamulcowy
Przeniesienie napędu
Układ elektryczny
Zawieszenie
Ja miałem egzemplarz pochodzący z rynku Japońskiego.Kupiony z przebiegiem 100 tys km.Auto jesli chodzi o pakowność i ergonomie nie do pobicia przez nowe Mercedesy.Jakość wykonania/materiały użyte do wykończenie wnętrza najwyzszej jakości.Silnikowo M112 ,czyli silnik idiotoodporny :) Komfort nie do przebicia ze wszystkich aut jakie miałem ,a troszke ich miałem :) Nie bałem sie tym autem jezdzić po Europie ,bo wiedziałem ze zawsze dojade(o dzisiejszych autach tak nie powiem).Przez okres 4 lat bez zadnej wiekszej awarii ,uniemozliwiajcej jazdę.Polecam kupywac nie zjezdzone/zgnite egzemplarze ,ktorych na polskim rynku juz nie ma :(
Idiotoodporny silnik :) Oprocz pokryw zaworow i wymiany swiec nic w zasadzie nie trzeba przy nim grzebać.Zrobione autem prawie 80 tys km i naprawde czasami mial ciezkie zycie :D
Skrzynia 5g łączona z 4maticiem za szybka nie jest to odrazu mozna powiedziec.Czasami potrafi sie zgubic.Ale w koncu auto ma ponad 20 lat ;) Są lepsze oraz szybsze skrzynie
Tak jak mercedes sie prowadzi to BMW/Audi nie ma podjazdu.Ja miałem auto obnizone na sprezynach H&R.Nie przenosi poprzecznych nierownosci,watroba nie boli po jezdzie tym wozem.Niektorzy sadza ze Mercedesy to dziadkowozy ,dopoki sie nim nie przejada
Przod karoserii wykonany z aluminium ,wiec nie ma to jak gnic :) trzeba patrzec na tylne ranty blotnikow ,doly drzwi tak to naprawde ok.Po W210 poprawa znaczna.(210 lakierujesz jak plot co roku).
Naprawde widac wszystko ,jak na auto majace prawie 5m dlugosci
Petarda ,wszystko jest gdzie być powinno.
Klima tak mroziła,że szron robiła na szybie.Nie to co dziś w tych nowych strupach z czynnikiem 1234yf
Miejsca dla kierowcy oraz pasazera bardzo duzo,z tylu miejsca na nogi znajdziesz wiecej tylko w superbie i klasach wyzszych.
E60/A6 C6 może sie przy nim schować.Jezdziesz 200km/h(na niemieckiej autostradzie) a słyszysz tylko muzyczke z radia.Z druga osoba da sie normalnie gadac :) Auto ktore w zasadzie ma juz 22 lata od produkcji
Nie ma tu cudow.Airmatica ja nie mialem akurat wiec jeden problem odpadl.Zostało SBC ktore przy tym przebiegu nie wymagało remontu/wymiany w ASO.Reszta no placisz za klase wyzsza,nie wazne czy to BMW/Audi placisz tak samo
Jesli potrzebujesz auta kombi w tym budzecie naprawde polecam !
Zdarzy sie ze poduszka zawieszenie lub kompresor podda sie ale auto ma 20 lat :)
Naprawde jest to auto ,ktore tak miło wspominam pod tym wzgledem.W sumie tylko wymienialem oleje,filtry,klocki tarcze,opony i to smigalo po autostradach po calej europie :) Nigdy nie zawiodło !!

Pb - zużycie paliwa dla silnika 3.2 4 Matic 224KM 165kW [l/100km]

13,7