Ocena kierowcy - Mercedes Klasa C W202 Sedan W202

Marcin Kowalczyk, 9 lat temu
Rok produkcji 2000
Mercedes Klasa C W202 Sedan W202 1.8 122KM 90kW 1993-2000 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : Automatyczna skrzynia tj. to! Następne auto też będzie z automatem. To jest zupełnie inna jazda, szczególnie w mieście.
Bardzo lubię mojego mietka. Jest wygodny i komfortowy. Włączam drive i jadę. Moc niby niewielka bo 122 km, ale dla mnie wystarczająca. Po mieście bardzo zwrotny, świetny skręt. W trasie poczucie bezpieczeństwa i wygody. Polecam auto też ze względu na tanie części zamienne. Szukałem mojego auta 3 miesiące i jak dotąd nie żałuje. Silnik 1.8 to najbardziej niezawodny silnik w tym modelu i najpopularniejszy (blisko 50% sprzedaży).
Jak dotąd przejechałem nim 10 tys km (łącznie 199tys. km) i nic się nie dzieje. Silnik pracuje równo i cicho. Miły dźwięk silnika w połączeniu z automatem.
5 stopniowy automat, pracuje płynnie i bez zgrzytów. Super sprawa, mój pierwszy automat w życiu. Jest też w nim opcja sekwencji, ale nie korzystam z niej. Nie jest to dla mnie wygodna opcja i działa trochę wolno.
Bardzo precyzyjny. Bez zarzutów. Wygodnie i komfortowo pokonuje nierówności.
Kwestia w prawy. Przy parkowaniu dzięki gwieździe na masce potrafię parkować na centymetry. Do tyłu już trochę gorzej, trzeba wyczuć auto.
Wszystko na swoim miejscu. Spartańska prostota.
Świetna klima i ogrzewanie. Nie mogę się przyczepić. Szybko grzeje zimą i chłodzi latem.
Duże i wygodne wnętrze. Nie dotykam się łokciami z pasażerem w tym aucie. Z tyłu dwie osoby podróżują luksusowo.
Jest dobrze. Powyżej 140 km/h robi się coraz głośniej, ale to normalne. Jest dobrze, ale bez szału.
Póki co wymieniałem tylko części eksploatacyjne np. tłumik, klocki, tarcze hamulcowe, świece zapłonowe. Nie zawiódł mnie jak dotąd i o to mi chodzi. Ma jeździć i tyle.
Za 9500 pln trudno kupić coś co będzie dawało prestiż, komfort i niezawodność. A ten mietek to właśnie daje. Części zamienne są wszechobecne i w miarę tanie, więc koszty utrzymania nie różnią się od przeciętnych aut, które miałem wcześniej.
Nic mi się nie zepsuło jak do tej pory.
Brak.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 122KM 90kW [l/100km]