Ocena kierowcy - Mercedes Klasa A W177/V177 Hatchback

TO_MASZ, 2 miesiące temu
Silnik 1.5 180d 116KM 85kW
Rok produkcji 2019
Mercedes Klasa A W177/V177 Hatchback 1.5 180d 116KM 85kW 2018-2022 - Oceń swoje auto
Kupiłem auto używane. Merc jest ok. Pozytywnie mnie zaskoczył. Bardzo wygodne fotele jak na małe auto.
w zupełności wystarcza. Wiadomo jak jedziesz 120 i chcesz przyspieszyć to rakieta nie jest, ale spokojnie do 150 km/h jedzie. Automat sprawnie zrzuca biegi i trochę maskuje niedobory momentu obrotowego. Do zwykłego użytkowania w zupełności wystarczy.
skrzynia jest bardzo dobra. Mam porównanie ze skrzyniami DSG i ZF BMW. wszystkie uważam, że są bardzo dobre
to jest w sumie jedyny mały mankament mercedesa. Na studzienkach i nierównościach dość głośne. i to nie jest kwestia twardości zawieszenia a jego głośności. Auto bardzo dobrze trzyma się drogi, i jest stabilne przy wyższych prędkościach. Mankamentem też jest asystent pasa ruchu. czasami działa zbyt agresywnie.
jest ok. miejsca wystarczająco nawet dla 4 osób. natomiast z tyłu kanapa jest zdecydowanie mniejsza niż w bmw f30, i jest ciaśniej. Z przodu, mam 180 cm wzrostu, jest zupełnie komfortowo. bardzo wygodne fotele (mam średnią wersję wyposażenia, fotele w półskórach). moim zdaniem wygodniejsze niż w f30 (nawet od tych lekko sportowych) o oktawi 2015 rok w górę nie wspominając
jest kamera cofania, nie widzę problemów z manewrowaniem, auto jak dla mnie zwrotne (szczególnie jeśli porównasz z np. fordem mondeo, czy volvo v70)
mam duże liczniki i dużą nawi. jest ok. z gładzika rzadko korzystam. wszystko na swoim miejscu. przyzwyczajenia wymaga obsługa wycieraczek, Nie ma się w sumie do czego przyczepić..... 4 gwiazdki dałem, bo gładzik moim zdaniem średnio przydatny. Reszta gładziki na kierownicy, czy responsywność ekranu jak dla mnie bardzo dobre
na razie nie zauważyłem jakiś niedoskonałości
jest ok, jeśli spojrzysz obiektywnie na to z autem jakiej klasy mamy do czynienia
jak na najmniejszego mercedesa jest ok, natomiast jak napisałem zawieszenie za głośne.
pali mało, przeglądy drogie, w każdym bądź razie olej w silniku 1,5 i filtry kosztują dużo. poza tym jak w każdym automacie zalecają teraz wymianę oleju skrzyni biegów i to jest drogie
kupiłem auto używane, ale zadbane i nie z dużym przebiegiem. dla mnie super. Autem jeździ żona, ale często sobie biorę a-klasę jak mam gdzieś pojechać. Dla mnie bardzo przyjemne auto. wolę jechać taką a-klasą niż octawią w tym samym roczniku czy oplem insygnią. Ok jest mniejsze, ale nie zawsze chodzi o każdy centymetr czy pojemność bagażnika. Auto jest smart.
trudno mi na razie ocenić, za krótko użytkuję to auto
podobnie jak wcześniej, napiszę, że za krótko go użytkuje

On - zużycie paliwa dla silnika 1.5 180d 116KM 85kW [l/100km]

5,8