Ocena kierowcy - Mercedes GLK Off-roader

Rico, 13 lat temu
Silnik 2.1 220 CDI 4MATIC 170KM 125kW
Rok produkcji 2010
Mercedes GLK Off-roader 2.1 220 CDI 4MATIC 170KM 125kW 2009-2011 - Oceń swoje auto
Silnik : dobry, cichy, elastyczny
wzorowy diesel
prawie doskonała - małe mankamenty to sekunda zadumy nad przyspieszeniem i czasem szarpnięcie przy hamowaniu (jakby redukcja biegu w dziwnym momencie)
układ takiego auta zawsze musi być kompromisem między miękkim zawieszeniem terenówki i sztywnym mocnego szybkiego auta - jest ok!
kształt auta stwarza pewne ograniczenia, jest dobrze
cholernie praktyczne auto - do przesady ;)
na razie ogrzewanie - podstawowa wersja układu ogrzewania/klimatyzacji spisuje się ok, choć czasem muszę korygować ją manualnie (kwestia gustu pewnie), czasem zbyt mocno szumi nawiew (albo zbyt cichy jest silnik ;) )
dziwna sprawa - miałem problem ze znalezieniem odpowiedniej pozycji stóp, jest wrażenie, jakby cały układ pedałów był przesunięty za bardzo w lewo, być może kwestia przyzwyczajenia do Audi. Brakuje podstopnicy na lewą stopę (automat). Przestrzeń pasażerska z tyłu skromna - ale nie takie były moje potrzeby - liczyłem się z tym.
Noooo tu duże brawa - nie słyszałem cichszego diesla. Wnętrze jest bardziej wyciszone niż w mojej poprzedniej A6 3.2 benzyna...
Spalanie jest bardzo różne, w zależności od sposobu jazdy. Dane fabryczne bardzo zaniżone. Nie mam lekkiej nogi, moje minimalne średnie spalanie na długiej trasie w trudnych warunkach (śnieg, gołoledź) to 6,9l, przeciętnie jednak około 10 l
mógłby być z 50 tys. tańszy...
mały przebieg, napiszę komentarz jeszcze raz po 15 tys. km, ale i tak lepiej niż nowa FABIA i GOLF, które kiedyś nabywałem
mały przebieg, napiszę komentarz jeszcze raz po 15 tys. km
Mercedes GLK Off-roader