Ocena kierowcy - Mercedes GLB SUV Facelifting

twh, 2 miesiące temu
Silnik 2.0 220d 190KM 140kW
Rok produkcji 2024
Mercedes GLB SUV Facelifting 2.0 220d 190KM 140kW od 2023 - Oceń swoje auto
Samochód kupiony jako rodzinny dla 2+2. Wcześniej jeździliśmy e klasą w212 kombi benzyna ok 200KM. GLB przyspiesza znacznie lepiej, jest nieco głośniejszy, komfort zawieszenia porównywalny. Siedzenia mniej komfortowe vs E mimo że ta sama szerokość siedziska. Odczuwam że auto jest wewnętrznie węższe (chociaż po zmierzeniu wychodzi jedynie 4cm). Miejsca na nogi bardzo dużo. Bagażnik akceptowalny jeśli porównać go z E (dodam że nie mam 3 rzedu siedzeń). GLB jest wykonane poprawienie tzn nic nie skrzypi, trzeszczy ale od wysokości łokcia w dół dużo jest twardych plastikowych elementów których nie ma w E. Hej mercedes rozczarowuje, zmieniłem na wersję angielską która mam wrażenie jest bardziej rozbudowana ale niepoprawnie działa wtedy nawigacja tzn trzeba ją wpisywać bo nie rozumie jak się poda polską nazwę miejscowości lub ulicy. Spalanie uśrednione bardzo ok - ok 7l. droga z miasta do miasta ok 100km to ok 6L/100; średnia z 2000km to 7,2L/100 gdzie 60% to miasto. Przy spokojnej jeździe można zobaczyć poniżej 5L. Najgorsze zostawiłem na koniec - to jest jakieś niedopatrzenie Mercedesa - w aucie rodzinnym z tyłu nie ma regulacji obniżenie pasów (są zamontowane na stałej wysokości - całkiem wysoko - tak pod dorosłego) Skutek jest taki że dziecko 9 letnie musi nadal jeździć na podwyższeniu a dziecko 11lat 150cm jest całkiem na styk a najlepiej gdyby również jechało na podwyższeniu! Generalnie auto polecam ale szału nie ma zważywszy na cenie blisko 300tys, jeździ się przyjemnie i bezproblemowo. Duży minus za pasy z tyłu. Sporo plastików. deska rozdzielcza estetyczna i ładna, siedzenia ładne ale mało wygodne, kierownica bardzo ładna i ciężka w obsłudze przez gładziki.
bardzo dobra
fatalne gładziki na kierownicy, brak precyzji przy ustawianiu np głośności
moze być ale bez szału

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 220d 190KM 140kW [l/100km]