Ocena kierowcy - Mercedes CLC

Jurek1968, 10 lat temu
Silnik 1.8 (180 Kompressor) 143KM 105kW
Rok produkcji 2009
Mercedes CLC 1.8 (180 Kompressor) 143KM 105kW 2008-2011 - Oceń swoje auto
Silnik : Bezawaryjny, wystarczająco dynamiczny a przy dzisiejszych cenach paliw taki silnik to prawdziwy skarb.
Sportowa linia nadwozia, mocny i elastyczny silnik, dużo miejsca dla kierowcy i pasażera, spory bagażnik, bogate wyposażenie, bezawaryjność.... to w skrócie. Jestem pierwszym właścicielem tego mercedesa. Jeżdżąc do pracy tygodniowo pokonuje dość dużą ilość kilometrów, do tego dochodzą jeszcze inne wyjazdy takie jak jakieś zakupy czy wakacje. Przez 4 lata przejechałem tym samochodem prawie 170000km i muszę przyznać że jest to chyba najbardziej bezawaryjne i komfortowe auto jakie miałem do tej pory (wcześniej: ford fiesta, opel astra i audi a3). Autko regularnie jest serwisowane w ASO zgodnie z zaleceniami producenta i naprawdę nie ma z nim żadnych problemów. Na pochwałę zasługuje też bardzo dobre zabezpieczenie antykorozyjne, jeszcze nie znalazłem żadnego ogniska korozji a wszyscy wiemy jak nasi drogowcy szaleją z solą podczas zimy. Warto napisać że w modelach CLC i w204 są stosowane nowej generacji silniki benzynowe 1.8 kompressor w których poprawiono największą bolączkę modeli w203 1.8 kompressor, czyli felerne łańcuch rozrządu. Sam silnik jest elastyczny, mocny i przede wszystkim ekonomiczny. Na trasie przy spokojnej jeździe można zejść nawet poniżej 7 litrów benzyny!!!! Genialne auto a jego ocena na autocentrum mówi sama za siebie.
Wystarczająco dynamiczny i zaskakująco oszczędny
Oczywiście automat
Kiepski widok z wewnętrznego lusterka. Na szczęście są czujniki parkowania. Reszta OK.
Z przodu OK, z tyłu też jest nieźle jak na tą wersję nadwozia.
Na trasie przy prędkościach w granicy 130-140km/h średnie zużycie to 7,4l/100km. Można zejść poniżej 7l nie przekraczając 100km/h. Auto ogólnie jest tanie w utrzymaniu, ponieważ bazuje na modelu c203 (nie wygórowane ceny części w ASO i mnóstwo dostępnych zamienników). Silnik jest praktycznie bezawaryjny, wystarczy zmieniać olej i inne rzeczy eksploatacyjne a na pewno nie będzie z nim problemów.
Czasami przepali się jakaś żarówka
Na szczęście nie miałem jeszcze żadnej poważnej usterki i lepiej żeby tak zostało

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 (180 Kompressor) 143KM 105kW [l/100km]

7,6