Ocena kierowcy - Mercedes CLA C118/X118 Coupe

Silnik 2.0 220 190KM 140kW
Rok produkcji 2019
Okres użytkowania: 5 lat
Mercedes CLA C118/X118 Coupe 2.0 220 190KM 140kW 2019-2023 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : 4matic z tym autem to rewelacja.
Karoseria : Słaby lakier na masce.
Uważam że gdy kupowałem ten samochód w 2019 roku, zamawiałem go zaraz po premierze i otrzymałem wysoki rabat, była to najlepsza decyzja na tamtą chwilę jaką mogłem podjąć. Samochód ponad czasowy, do dzisiaj nie potrafię zdecydować się na inny samochód, gdyż ten technologią, wyglądem, multimediami prześciga nadal wszystkie pojazdy które mają premiery nawet w 2024 roku. Obsługa gwarancyjna i serwisowa jest naprawdę na wysokim poziomie, zawsze pojazd zastępczy gdy jest taka możliwość. Serwisy są niedrogie, a tańsze nawet od marek typu VW. Za tą cenę nie można narzekać.
Silnik dynamiczny, jak na benzynę i napęd na wszystkie koła jest dość oszczędny. Jest to czysta benzyna, bez hybrydy a więc na przyszłość gdy pojazd będzie miał 10-15 lat tania i łatwa w naprawie.
Skrzynia jest super, ale przy spadku temperatur potrafi lekko szarpnąć. Przy trybie eko widać że ten program nie jest dla niej. Świetnie spisuje się w trybie sport. Większość czasu działa rewelacyjnie. Przez 5 lat żadnych usterek.
Układ jezdny najlepszy w swojej klasie, jak nie jeden z najlepszych w całym rynku motoryzacyjnym. Od 5 lat ani razu nie stracił przyczepności, no jedynie na lodzie. Zakręty to bajka, deszcz, woda, wiatr to nic dla tego samochodu.
Z początku gdy pojazd miał rok myślałem że odpadnie lakier po dwóch latach z maski i będzie pełno rys. Natomiast minęło 5 lat i nic się z tym nie dzieje. Linie Mercedesa świetnie narysowanie, karoseria na pewno jest aluminiowa bo na zadrapaniach do blachy z przed 5 lat brak jest rdzy.
Widoczność jest świetna, lusterko wsteczne idealnej wielkości z przybliżeniem na tylną szybę. Lusterka boczne są też rewelacyjne, niby małe ale w nich jest wszystko i to jeżdżę bez blindspotu. Szyba przednia może niska, ale za to promienie słońca nie są dla nas groźne. Szklany dach panoramiczny robi robotę, posiada roletę co dzisiaj jest już mało spotykane, a potrzebne.
Wentylację mam z pakietu premium plus, a więc najwyższej jakości. Jadę 1000km w trasie i mam ciągle 21,5 stopnia i po prostu w pojeździe nic nie musisz zmieniać w ustawieniach, wszystko robi się samo. Ogrzewanie zimą działa naprawdę zaraz po odpaleniu auta.
Jak na swoją wielkość dla przednich siedzeń miejsca pełno, uchwyty na napoje spore, schowek centralny i przed pasażerem spory, w drzwiach przednich i tylnych ogrom miejsca. Jedynie z tyłu na nogi jest mało miejsca, ale to jest auto sportowe, nie nudne kombi. Natomiast kierowca i pasażer z przodu mogą poczuć się jak w E klasie w211.
140 km/h i jest cicho jakbym jechał 80km/h
Przedłużyłem gwarancję do 7 lat/150tyś km. w Mercedesie, natomiast na razie brak usterek. Wymieniłem jedynie sam klocki wszystkie oraz tarcze przednie, jako że robiłem to sam wyszło mnie to 600zł.
5/5, nic dodać niż ująć, na pewno tańsze w utrzymaniu od VW.
Drobiazgi działają bez zarzutów.
Raz pojechał na serwis bo nie chciał odpalić, ale było to wina zamulenia elektroniki, bo serwis defakto nic w nim nie naprawiał, gdy auto dojechało do serwiso naprawiło się samo. Od tamtej chwili spokój. A to było pół roku od nowości.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 220 190KM 140kW [l/100km]

7,3