Ocena kierowcy - Mercedes 190

wallace, 18 lat temu
Silnik 2.0 D 72KM 53kW
Rok produkcji 1987
Mercedes 190 2.0 D 72KM 53kW 1983-1989 - Oceń swoje auto
Gdy chciałem kupic auto rozważałem różne marki: ford mondeo, peugeot 405, passat i MB 190. Po analizie forach dyskusyjnych, niezawodnoości i dostępności części wybrałem MB 190 D. Teraz wiem że nie załuję. Sympatycze auto o sporym komforcie, niezawodności i niewiarygodnej ekonomice spalania. To nie BMW dla dresiarza, lecz narzędzie do przemieszcania się. Następny też bedzie Mercedes tylko 124 kombi 2,5D.
Silnik jak na 20-latka sprawuje się bardzo dobrze. Dla osób ktore traktują auto jak maszynę - to wystarczy. Nie jest super dynamiczny lecz wg mnie wystarczy do spokojnej codziennej jazdy. Bardzo ekonomiczny.
Mam 5-cio biegową (standardem były 4-biegowe). Chodzi precyzyjnie i bez zarzutów. Na trasie 5 bieg od 80km/h i auto delikatnie płynie.
Uzytkuję auto od 5-miesiecy i powoli przyzwyczajam sie do "bujania" i miękkiego zawieszenia. Czuły na koleinach. W zakrętach zachowuje się naprawdę dobrze. Na polskie drogi naprawdę niezły.
Wszystko i wszędzie widać. Na poczatku miałem wrażenie że jadę bardzo dużym autem. Potem sie przyzwyczaiłem :)
Wszystko na swoim miejscu.Typowo po niemiecku. Nawet filtr oleju jest pod maską na górze, więc nie trzeba się babrać.
Dmucha i wieje jednakże przednia szyba odparowywuje dość powoli.
Z przodu dla kierowcy i pasażera - duzo miejsca. Z tyłu jest już gorzej, większe osoby mogą mieć problem z nogami.
Jak na 20-letniego diesla nie oczekuję cudów.
To auto mnie zaskakuje ! Moja żona ma seicento 900 które pali w mieście ok 1 litr więcej od Mercedesa, który ma silnik 2000 ccm!!! i jest starsze o 14 lat. Mercedes 190 pali w mieście tyle co MALUCH ! A jeźdzę po Warszawie gdzie korki i ruch jest najgorszy w Polsce. Spalanie: Miasto ok.7-7,1 l/100km Trasa ok 6 l/100km
Auto kupiłem na początku lata 2006 za 4000 zł. Przrebieg 261 tyś - uzytkowała go kobieta. Auto "polskie". Gdy pojechałem z nim na przegląd specjalnie pytałem się co jest do zrobienia - "nic... no może tarcze niech pan wymieni bo biją". I jeszcze jedno.... wiem że to auto pojeździ jeszcze z 6 lat conajmniej. W przypadku innych marek nie byłbym taki pewien.
Pierdoły zawsze i wszędzie gdzieś polecą - fotel kierowcy cos się zaciną i chybotał, opuszczanie szyby, zamek w bagażniku. Pierdoły
Daj Boże taką niezawodność obecnym autom. Jak na razie nic. trzeba tylko nieco dbać o auto a one będzie jeździć i jeździć.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 D 72KM 53kW [l/100km]

6,3