Ocena kierowcy - Mercedes 190

Meśkotex65, 17 lat temu
Silnik 1.8 i 109KM 80kW
Rok produkcji 1992
Mercedes 190 1.8 i 109KM 80kW 1990-1993 - Oceń swoje auto
Bardzo mi się podoba jego kształt. Dlatego go kupiłem. Mój model jest bardzo zadbany.
Posiadam mercedesa 190E benzyna + gaz z 1992r. Autko jeździ świetnie!!!! Silnik pracuje bez zarzutów, na gazie jak i na benzynie. Dość dobre przyspieszenie, prędkość max to 195km/h- tyle jechałem na autostradzie. Prace silnika słuchać od 100km/h do 140km/h, potem już nie słychac silnika, nawet przy max prędkości autko się nie grzeje.!!!! ZDECYDOWANIE POLECAM!!!
Podobają mi się długie biegi. Na 1-50km/h 2-90-100km/h, 3-150km/h, 4- reszte no i 5 nadbieg. Rewelacja jak dla mnie
BEZ GWIAZDY NIE MA JAZDY!!!!!!! Meśkiem płynie się po drodze, nic nie puka, nic nie stuka, po prostu MIODZIO!!!!W zimę napęd na tylnie koła zapewnia dużą frajdę.
Bardzo dobra, nie narzekam.
Ogrzewanie jest równierz dużą zaletą 190-tki. Już po przejechaniu 500m w środku mamy ciepełko. !!!
Przestrzeń dla kierowcy, jak i dla poasażera jest wystarczająca, jednak z tyłu miejsca mamy tylko na 2 dorosłe dobrze zbudowane osoby, albo na troje dzieci.
Moje Merci pracuje cichutko. W środku prawie nie słychać silnika, może dlatego, że mam wyciszenie.
Jedynym mankamentem mercedesa jest jego spore zużycie paliwa. Ale to w końcu to MERCEDES-klasa wozu. On musi trochę palić, zby zapewnić ci bardzo dobre osiągi na trasie, jaki i przyspieszenie w mieście.
Jest to zdecydowanie najlepszy samochód. Chowają się : ople, fordy, citroeny, a nawet Audi i Bmw itp. Za te pieniadze nie kupił bym żadnego innego samochodu. Moim następnym autem rówież bedzie mercedes, tym razem klasa S, ale 190 napewno sobie zostawie.
Jest to niezawodny samochód. Tylko lejesz paliwo/gaz i jeździsz!!!
Nigdy nie miałem żadnej poważniej usterki. Wymieniam płyny, filtry i jeżdżę dalej.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.8 i 109KM 80kW [l/100km]

11,2