Ocena kierowcy - Mercedes 190

Pablo _35, 18 lat temu
Silnik 1.8 i 109KM 80kW
Rok produkcji 1992
Mercedes 190 1.8 i 109KM 80kW 1990-1993 - Oceń swoje auto
Samochód prowadzi się rewelacyjnie, jest bardzo wygodny, jazda nawet 1200 km dziennie nie jest bardzo męcząca (podobno wkłady z trawy morskiej w fotelach!). Ma się poczucie dobrej jakości - no i ten celownik na masce : ) Poza tym - fantastyczne seryjne głośniki z przodu i z tyłu, świetna jakość dźwięku bez wzmacniacza.
Pomimo tylko 109 KM (1.8 l) bardzo przyjemnie pzyspiesza na III-ce od 60 - 100 km/h. Obroty delikatnie podkręcone na module od gazu, ale bez przesady - nie chcę mieć spalania powyżej 10 l/100 w trasie. Silnik nie gaśnie, obroty nie pływają (często spotyka się ten problem na forum) - po prostu bezproblemowo : )
Czterobiegowa (jeszcze) - fenomenalnie zestrojona, biegi wchodzą bardzo lekko - sama przyjemność. Jednak przydałby się nadbieg - "5", głownie na trasie (oszczędność paliwa).
Po wymianie sprężyn - jedna pęknięta - z tyłu (zaskoczenie ceną elementów - to chyba najtańsze zachodnie auto w utrzymaniu!!!) na nowo odczułem jakość jazdy tym samochodem. W układzie kierowniczym trzeba zwrócić uwagę na dobrą markę wspornika drążka kierownicy - lubi się szybko zużywać, wtedy układ kierowniczy ma tendencję do myszkowania... Jednak w całości - przewyższa wszystkie np. VW i ople. Bez porównania...
Z przodu bez zastrzeżeń. Jednak podczas cofania trudne jest wyczucie odległości przeszkody od tylnego zderzaka (na szczęście mam hak! : )
Wszystko co niezbędne i na miejscu. Seryjna kierownica mogłaby być o cm mniejsza, ale to nieistotne.
Szybko robi się ciepło, na trasie w zimie oczywiście bez kurtki. Mam seryjnie podgrzewane fotele! Tej zimy (-15st.C) doceniłem ten "luksus")...
Można jechać wygodnie z przodu - chociaż to nie "Beczka"... z tyłu nie miałem przyjemności, ale nikt kogo wiozłem nie narzekał....
Bez zarzutu.
Po wyregulowaniu instalacji gazowej pali przecętnie 10 l/100km. Wcześniej - przez 3 tygodnie po założeniu LPG - po mieście nawet 13 l. Ale i tak przy tej cenie gazu w stosunku do cen benzyny - jazdę można uznać za ekonomiczną. No i ten komfort!
Za auto z 92 roku, które jest tak wzorowo wykonane - jego przeciętna cena nie jest wygórowana. Koszt instalacji gazowej jednak trochę psuje to (bardzo) dobre wrażenie.
Nic nie dolega - nie przepala się. Na nierównościach delikatnie popiskuje coś w drziach od strony kierowcy - może trzeba zakonserwować uszczelki ?
Na razie - odpukać - nic się nie dzieje. I tak zapewne już zostanie.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.8 i 109KM 80kW [l/100km]

10,9