Ocena kierowcy - Mercedes 190

papus, 16 lat temu
Silnik 1.8 i 109KM 80kW
Rok produkcji 1991
Mercedes 190 1.8 i 109KM 80kW 1990-1993 - Oceń swoje auto
Silnik : nie do zdarcia z tego co wiem i widze
Myślę, że to jeden z ostatnich prawdziwych samochodów z mechanicznego punktu patrząc no i nie ma co ukrywać. Jak niemcy coś zrobią to nei ma .... we wsi. Wygoda, prestiż z lekką nutą klasyki.
Nie może być inaczej skoro w samochodzie jest niezniszczalny silnik od czołgu ;) Serio mówiąc to pracuje jakby był kupiony wczoraj w salonie. Jest to chyba bardzo mocna strona tego modelu jak i całej marki mercedes.
Automat. Klasyka i przyjemność z jazdy. Mi odpowiada - zero problemów, chodzi jak nóż w maśle.
4 z dużym plusem ale to tylko ze względu na nasze nierówne i źle wyprofilowane drogi na których czasami ściaga na jedną lub drugą stronę. Na nowych płaskich jedzie jak sanki. Skręt 190 to bajka
Przednia szyba super. Może troszkę boczne lusterka nie za duże, ale można się przyzwyczaić. Polecam szeroką nakładkę na lusterko wsteczne wtedy nie trzeba praktycznie używać lusterek bocznych
Wszystko pod ręką - jak trzeba. Zresztą to kwestia gustu i przyzwyczajenia
W zimie po 5 min jest ciepło - dla mnie troche za mało bo 5 minut to ja jade do pracy ;) Ale jak już grzeje to jak u babci przy piecu kaflowym. 4 funkcje ogrzewania przy 3 stopniowej mocy daje rady. W lecie chłodzenie niezłe - wiadomo to nie klima ale można swobodnie podróżować.
Przód wystarczający - z tyłu moim zdaniem wygodnego miejsca dla dwóch osób. Trzy dorosłe z tyłu to już ścisk.
Czasami wyłączam muzykę jak stoje na światłach bo nie wiem czy on chodzi czy zgasł :) Nie siedziałem jeszcze w samochodzie któryby ciszej chodził.
coś za coś. w mieście 14l/100km gazu, w trasie 10l/100km. No ale gaz jest dwa razy tańszy niż pb
no za tą kaskę (7500) to chyba nie kupi się lepszego wozu w tej kategorii
Jak się dba o to autko to wszystko śmiga jak należy. Wiadomo wiek robi swoje i czasami trzeba coś wymienić jednak ceny części są dodatkowym atutem za zakupem tego autka. Mi ostatnio poszła pompa wspomagania i jest to koszt 180 zł.(allegro) Swego czasu wymieniałem zawieszenie tylne (stosunek z krawężnikiem) za które zapłaciłem z przesyłkę - uwaga! 250 zł ;)
Poważnych usterek nie stweirdziłem i z tego co wiem to w tych autach ciężko stwierdzić. Można się doczepić do gazu bo najpierw mi gasł przy zwalnianiu przed zakrętem na wolnych obrotach i wypadała jakaś rurka przy czym po prostu gasł. Po zamontowaniu stabilizatora obrotów (silnik kroppa - czy jakoś tak) śmiga jak trza i odpukać nic złego się nie dzieje. Mam jeszcze problem z odpalaniem ale niebawem ide do mechanika a ztego co sie dowiedziałem to kwestia przykrecenia jakiejs śrubki

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.8 i 109KM 80kW [l/100km]

11,7