Ocena kierowcy - Mazda 626 IV Hatchback

nzych@op.pl, 15 lat temu
Silnik 2.0 i 115KM 85kW
Rok produkcji 1994
Mazda 626 IV Hatchback 2.0 i 115KM 85kW 1991-1997 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : mimo tego, że zawieszenie w mojej mazdzie nadawało się do remontu prowadziła się dobrze, nie można było narzekać na komfort jazdy.
Silnik : stukot popychaczy hydraulicznych (silnik bardziej słychać niż jakiegokolwiek diesla)
Zdecydowałem się na zakup 626 po przeczytaniu pozytywnych opinii na tej stronie. Również dlatego, że jeździłem mazdą 323F 93r. i byłem z niej strasznie zadowolony. Cóż, krótko jeździłem 626 jednak nie było tygodnia żeby nie stanęła na drodze z awarią nie do naprawienia w takich warunkach. Pozostawało holowanie. Przez ten krótki okres użytkowania męczyłem się z odpowietrzaniem (LPG). Rozwaliło przepływomierz powietrza (700zł). Ciężko było o używany. Słyszałem jeżdżąc po szrotach że, do tych mazd z LPG sprzedają się jak ciepłe bułki. Męczyły mnie też próby likwidacji stukotu zaworów. Doczytałem na stronie klubu mazdy, że przyczyną może być wadliwy zawór w pompie olejowej. Kupiłem w serwisie, wymieniłem i .... nic. Żadnej poprawy. Trzeci bieg powoli przestawał wchodzić. Ogółem włożyłem w nią dużo kasy i gdyby nie udałoby się sprzedać handlarzowi jeszcze dużo więcej utopiłbym. Być może trafiłem na wyjeżdżony egzemplarz. Gdyby nie moja 323 czyli Madzia Efcia, zraziłbym się do samochodów tej marki. Jednak ona jest mi wierna do dziś. Rewelacja po prostu. Była ze mną w wielu krajach europy: Norwegia,Szwecja, Niemcy,Holandia, Czechy... i nie sprzedam jej do samego jej lub mojego końca :). Paliła na dotyk nawet na trzy cylindry po nockach na dworze w temperaturze -30 (jeden wtryskiwacz mi padł-na szrocie 20zł). Ogółem 626 nie jest dla mnie japończykiem a bardziej chińszczyzną.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 2.0 i 115KM 85kW [l/100km]

8,2