Ocena kierowcy - Mazda 626 III Coupe

CoShaleck, 10 lat temu
Silnik 2.2 12V 115KM 85kW
Rok produkcji 1990
Mazda 626 III Coupe 2.2 12V 115KM 85kW 1990-1991 - Oceń swoje auto
Silnik : Silnik przebieg prawie 310 tysięcy, prawie 25 lat, bez wielkich remontów, bez problemów. Zawsze odpala i jedzie, a dynamika jest na bardzo wysokim poziomie.
Karoseria : Rdza na nadkolach po 'rzeźbie' któregoś mechanika.
Na co dzień jeżdżę nowymi autami w wypożyczalni i nowe auta to już nie ten klimat i jakość. Miałem już takie autko, potem Golfa III TDi. Jak widać, wróciłem do marki i jestem bardzo zadowolony pomimo stanu w jakim kupiłem auto i całkowitego remontu. Polecam, jeśli znajdziecie bardzo dobrą sztukę. Oryginalnie nie powinna rdzewieć!
Silnik bardzo dynamiczny i w połączeniu ze skrzynią bardzo elastyczny. "wychodzi" z każdego biegu. Jedyne co boli to spore spalanie ( nie posiadam LPG). Poza tym ma bardzo charakterystyczny dźwięk.
Bez zarzutów.
Świetnie prowadzące się auto, Bez strachu można pokonywać bardzo ostre zakręty. Warto je obniżyć. Kierownica mogłaby być minimalnie mniejsza jak i promień skrętu.
Słupki niczym nie ograniczają, a z tyłu lotka wyznacza koniec auta. Świetne lusterka!
Bardzo dużo miejsca na boki dla kierowcy i pasażera z przodu. Z tyłu trochę mało miejsca na nogi, no ale to Coupe.
Grzeje i chłodzi, ale padają opornice.
Wyciszenie lepsze niż w niejednym nowym aucie.
Spore spalanie, ale części mimo mitów nie aż tak drogie jak mogłoby się wydawać. Spora kompatybilność części z sedanem i kombi. Duża prostota wykonania, wiele rzeczy można przy aucie zrobić nie posiadając dużej wiedzy o mechanice pojazdów.
Praktycznie się nie zdarza.
Trzeba uważać na nagrzewanie silnika, bo można zniszczyć głowicę.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.2 12V 115KM 85kW [l/100km]

10,2