Ocena kierowcy - Mazda 6 III Kombi

tomek_obidzinski, 3 lata temu
Silnik 2.2 SKYACTIV-D I-ELOOP 175KM 129kW
Rok produkcji 2014
Mazda 6 III Kombi 2.2 SKYACTIV-D I-ELOOP 175KM 129kW od 2012 - Oceń swoje auto
Inne : Całokształt jazdy tym autkiem czy to w trasie czy po mieście naprawdę lubię
Silnik : Szkoda że tak fajny silnik jest tak delikatny
Autko niezłe ze swoimi bolączkami XXI wieku, jak większość nowszych aut, lecz nie zamieniłbym na inną markę. Wygodny, sporych rozmiarów, dynamiczny i jak dla mnie naprawdę stylistyka robi wrażenie a że kupuję zawsze auto sercem nie rozumem to nie mogło paść na inne auto za całkiem rozsądną cenę.
Jeżeli chodzi o silnik to na początku pozytywnie zaskakuje bo jest elastyczny i zwinny a i spalanie całkiem niezłe, lecz gdy osiągniemy wyższy przebieg i sugerujemy się od początku wymianami oleju co 20tyś km to nie tędy droga bo silnik zbiera nagar, dpf dolewa ropy do leju, smok się zapycha, turbina siada. Kupiłem auto o przebiegu niemal 200000 km serwisowane w Norwegii i po 30000 km nie miło się zaskoczyłem więc trzeba naprawdę dbać aby jeździć długo i szczęśliwie
Skrzynia bardzo dobra, krótki skok lewarka, nigdy nie zawiodła
Układ dość precyzyjny i można na zakrętach dać trochę w palnik choć przyznam że jeździłem bardziej precyzyjnymi w starszych autach lecz nie jest źle
Blacha cienka jak papier od drukarki, lakieru tyle że podkład widać hehe, odgłosy z pod nadkoli to już chyba norma w tych autach lecz widok piękny
Całkiem Ok, kwestia przyzwyczajenia do słupków bocznych ale daje radę
Moim zdaniem najlepsza w swojej klasie ale co ja tam wiem skoro tak podoba nie się to auto
Tutaj jest naprawdę dobrze chłodzi jak trzeba i rozgrzewa dosyć szybko
Jako kierowca 100% zadowolenia a i pasażerowie nigdy nie narzekali
Dodam tylko że auto tej klasy powinno mieć o niebo lepsze wyciszenie
Nie jest źle, ogólnie części dostępny i nie są to koszty patrząc na vag-a
Jest z lepszych moich stosunków hehe
Jak narazie z drobiazgów nie zauważyłem nic nie pokojącego, lusterka działają, elektryka nie szwankuje, jestem zadowolony
Tutaj już gorzej lecz jako zapalony mechanik od młodego zdobywam doświadczenie i lubię to robić i przy mojej madzi miałem parę zadań które mi zleciła i z radością je wykonałem co odpłaciła mi miłym i jak narazie bezawaryjnym użytkowaniem

On - zużycie paliwa dla silnika 2.2 SKYACTIV-D I-ELOOP 175KM 129kW [l/100km]

9,5