Ocena kierowcy - Mazda 5 I

Silnik 2.0 MZR-CD 143KM 105kW
Rok produkcji 2007
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Mazda 5 I 2.0 MZR-CD 143KM 105kW 2005-2010 - Oceń swoje auto
Silnik : w wysokich górach (Karpaty)pod dużym obciążeniem, szła bez żadnego problemu
Karoseria : ruda na tylnych nadkolach , ale da się nad tym zapanować niskim kosztem
Posiadam swoją Magdalenę od 7 lat , sprowadziłem prywatnie z Niemiec . Jak dotąd nigdy mnie nie zawiodła , a przejeżdżamy rodziną kilka razy w roku trasy nawet po 4000 km po europie jak również do codziennych dojazdów do pracy itp. Żadnych awarii, chyba że regeneracja alternatora za taką uchodzi. Drzwi tylne suwane rewelacja . 7 osób to fikcja , maksymalnie wchodzi 6 słowian :).
pilnować wymiany oleju max 10000 km , wszystkie filtry koszt 220 PLN , ja zalewam Dexalię 5W30 ultra DPF czyli olej dedykowany. Przy max obciążeniu daje radę bez problemów
biegi wchodzą gładko
prowadzi się ok, nawet z bagażnikiem dachowym załadowana po brzegi .
jak to mazda tylne nadkola trzeba o to zadbać
duża przednia szyba i tylna szyba, całkiem duże lusterka zapewniają dobrą widoczność
ok , prosto i pod ręką
działa w tropikach jak i w karpackich mrozach
dla 2+2 i nie odległe trasy dla 6 osób Azjaci są mniejsi. trochę za wąskie siedzenia i za krótkie siedzisko. ale da się przeżyć.
słabo ale tak mazdy moją nie jest to pierwsza moja mazda i wszystkie tak mają
trzeba pilnować wymian oleju które nie są wygórowane. po za tym eksploatacja jak w każdym aucie ceny części na normalnym poziomie.
wszystko zależy od tego czego oczekujemy za kwotę którą mamy do wydania ja uważam że zapłaciłem za produkt który spełnił moje oczekiwania.
łączniki stabilizatorów ale ten typ tak ma . szczególnie z tyłu. wymieniłem dwa razy
brak

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 MZR-CD 143KM 105kW [l/100km]