Ocena kierowcy - Mazda 323 VI F

JarekW, 14 lat temu
Silnik 2.0 DiTD 101KM 74kW
Rok produkcji 2003
Mazda 323 VI F 2.0 DiTD 101KM 74kW 2000-2003 - Oceń swoje auto
Inne : Zupełnie bez problemowy samochód. Nic się nie psuje!!! Taki właśnie miał być.
Znając jego ograniczenia (głównie głośność) muszę powiedzieć że jest to bardzo przyjazny samochodzik. Nasz przyjaciel rodziny. Nie rozstaniemy się z nim prędko, będzie służył gdzieś w rodzinie, albo jako drugi samochód. Bardzo polecam, nie zawiedziecie się.
Silnik dynamiczny, ale musi być trzymany ponad 1800obr/min, poniżej tej wartości \"muli\". Jak to w starszych turbodieslach, ale np. w porównaniu z rodziną VW dziura turbo jest bardziej odczuwalna.
Właściwie nie ma się do czego przyczepić. Czasami lekko haczy wsteczny, ale to podobno norma. Wystarczy ponownie wcisnąć sprzęgło i jest ok.
Bardzo fajnie trzyma się drogi. Jak dla mnie trochę za słabe wspomaganie, na długich zakrętach (autostrady, ronda) trzeba mocno trzymać kierownicę. Stabilny i pewny, nie ma problemów. W polskich warunkach łączniki stabilizatorów nie wytrzymują długich przebiegów - ale są tanie.
Podoba mi się że z miejsca kierowcy widać końcówkę przedniej maski. Poza tym dość dobrze przeszklony a że siedzi się dość wysoko więc nie ma problemów... również Panie nie powinny mieć problemów z manewrami i parkowaniem. Zgrabne autko.
Wszystko na swoim miejscu, choć niektóre przełączniki i pokrętła mogły by być większe.
Super. Grzeje w miarę szybko, klima sprawna. Zero problemów z parowaniem jesienią/zimą.
Tutaj duży plus dla Maździ. Jak na autko w nadwoziu hatchback na serio jest sporo miejsca. Jeżeli z przodu kierowca nie ma ponad 185 wzrostu, z tyłu dorosły facet też się zmieści. Z tyłu fotele zamontowane wyżej niż z przodu, bardzo wygodne dla starszych osób, no i dzieci widzą lepiej drog ;-) Tylna kanapa jest przesuwana, więc jeśli potrzeba więcej bagażnika, można to osiągnąć kosztem miejsca z tyłu... i odwrotnie, mały bagażnik i duuuużo miejsca z tyłu. Super patent!
Chyba największy mankament tego modelu (w dieslu)... jest po prostu dość głośny. Chyba producent za bardzo oszczędził na wyciszeniu kabiny, w szczególności podłogi, nadkoli i bagażnika. Zauważyłem, że z zapakowanym bagażem jest zdecydowanie ciszej. Zastanawiam się czy nie zainwestować w jakieś niestandardowe wyciszenie.
Gdyby nie to że wiem że samochody z grupy VW są jeszcze oszczędniejsze byłbym zachwycony. Jeśli chodzi o ceny przeglądów - bardzo rozsądne. Napraw, po prostu w tym modelu nie ma. Materiały eksploatacyjne (rozrząd, amortyzatory, hamulce, itp) w cenach troszkę ponad samochody niemickie, tańsze niż Francuzy. Na serio nie jest to problem. no i ponad planowych napraw ZERO !!!!!!!
Produkt w całości \"Made in Japan\" - stara szkoła, mało elektroniki i solidne materiały. Super autko za rozsądne pieniądze.
Nic a nic się nie psuje. Ten samochód jest bardzo, bardzo dobrze zrobiony.
Nic a nic się nie psuje. Ten samochód jest bardzo, bardzo dobrze zrobiony.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 DiTD 101KM 74kW [l/100km]

5,8