Ocena kierowcy - Mazda 3 II Hatchback

BB, 13 lat temu
Silnik 1.6 MZR 105KM 77kW
Rok produkcji 2010
Mazda 3 II Hatchback 1.6 MZR 105KM 77kW 2009-2011 - Oceń swoje auto
Piekne auto z super wyposazeniem
Silniczek super. Bardzo ładnie się zbiera(dane producenta to 12,2 ale testy motoryzacyjne pokazują, że w rzeczywistości jest to 10,8) Sam to sprawdzałem i przyspieszenie oscyluje poniżej 11 sec. Nie mam pojęcia dlaczego mazda sama strzela sobie w kolano podając gorsze osiągi
Skrzynia biegów również na 5:) precyzyjna i krótka, taka jaka powinna być w tym aucie
Nie ma zastrzeżeń. Moim zdaniem jest to najlepiej prowadzący się kompakt w klasie obok focusa i BMW serii 1
Widoczność dobra lecz nie rewelacyjna. Do tyłu jest przeciętna, reszta dobra
Ergonomia super, wszystko na swoim miejscu, tak jak powinno być. Jeden mały minusik za nie podświetlenie ustawienia elektrycznych lusterek
Nie mam zastrzeżeń
Jest dobrze.Mam 180cm wzrostu i nikt nie narzekał z pasażerów. Jednak bagażnik w hb jest przeciętny w klasie i dlatego daje 4
Wyciszenie przyzwoite ale zawsze mogłoby być lepsze:) Do czegos trzeba sie przyczepic
Z zużycia paliwa jestem super zadowolony. Nie wiem czemu jest kilka opinii, że ten silnik dużo pali. U mnie to wygląda tak: miasto (Gdańsk 9l na 100) srednio 7 a poza miastem 6,2. Mam porównanie do leona II mojego taty też 1,6 i lepiej to wygląda w mazdzie
Nie ma nic lepszego za te pieniądze w tej klasie. Jakość, wyposażenie, niezawodność i piękno- za to płacimy kupując mazdę
Jest kilka drobiazgów które można by poprawić- półka z tyłu czy podsufitka. Na szczęście w ASO robią to za darmo i jest już spokój dlatego ocena 4
Na razie za szybko na tę ocenę ale czuję że będzie to niezawodny samochód tak jak pokazują rapoty. Niemiecki raport 2011 mazda 3 11 na 130 miejsc

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 MZR 105KM 77kW [l/100km]

7,1