Ocena kierowcy - Mazda 2 II Hatchback 5d

Olek, 12 lat temu
Rok produkcji 2009
Mazda 2 II Hatchback 5d 1.5 103KM 76kW 2007-2010 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Samochód sunie jak poszynach i ma w standardzie ESP
Rewelacyjny samochód nieskomplikowany, łatwy w obsłudze i łatwy w prowadzeniu. Światła automatyczne. Super wyposażenie (podgrzewane fotele, tempomat, klima, CD+6 głośników+ gniazdo aux, składane lusterka elekrycznie, wszystkie szyby elektryczne, lampy soczewkowe, spojlery itp.)Jestem zadowolony, bo świetnie mi się prowadzi ten samochód, świetnie wygląda jak dla mnie, jest małe i praktyczne, a przy tym dobrze przyspiesza. Wadą są niskoprofilowane opony, które nie nadają się na nasze drogie( polecam zamianę na 15\" o wiele lepiej i komfortowo się jeździ).Fajne jest to, że można dokupić cały panel, którym można zastąpić marnie grające radio, na radio 1din lub 2din i można zmienić głośniki, ja tak zrobiłem i teraz to gra ( radio kenwood + wzmacniacz hertz + głośniki hertza + subwoofer hertz i teraz mam prawdziwe car audio). Jestem troszkę maniakiem car audio, a te fabryczne to słabo gra, ale rozwiązanie rewelacyjne. Dokupiłem również podłokietnik (rewelacja) i pokrywę na ten otwarty schowek,polecam, bo nie słychać jak się przedmioty w schowku tłuczą. Mazda produkowana tylko w Japoni, dlatego części są dobrze spasowane i nie psują się, tak też jest w moim przypadku. Jestem bardzo zadowolony.
Silnik cichy. Nie przyśpiesza jak silniki z turbo, ale frajdę daje po przekroczeniu 4000obr/min. Silnik nie wysilony żadnymi turbami. Bardzo dobry dostęp do wszystkiego. Brak osłony pod silnikiem powoduje, że jest on ciągle brudny. Co do silnika,to jest naprawdę ok.
Działa poprawnie. Lewarek krutki, skok biegu również. Fajne zastosowanie lewartka zmiany biegów wysoko,tuż przy kierownicy. Dobrze zestrojona. Na 5 biegu można jechać 50km/h i silnik się nie dusi, nawet doś dobrze przyspiesza z tego biegu.
Bardzo dobrze zestrojone zawieszenie. Samochód trzyma się drogi rewelacyjnie. Jedzie tam, gdzie go pokieruję.
Słupek troszkę przeszkadza, ale za to bezpieczeństwo jest wyższe. Duże lusterka zewnętrzne regulowane elektrycznie, podgrzewane i składane rekompensują wszystko.
Bardzo dobrze
Jak w każdym samochodzie. Z klimatyzacji wydobywa się nieprzyjemny zapach, ale w serwisie dobili czynnika i jest okej.
Mały wielki wóż, jest też ale. Mam 173 cm wzrostu i fotel mam przesunięty do końca. Nie mogę go podnieść, gdyż podnosząc się przesuwa się automatycznie do przodu.Auto pojemne, ale to przecież mały samochód. Dla mnie jest okej.
Cicho. Nic nie skrzypi, dobrze wybiera nierówności. Głośno przy 5000 obr.
Zużycie paliwa średnio 6,8lit/100km, jest jednak ale, zbiornik paliwa do rezerwy mieści zaledwie 30 litrów. Przeglądy w ASO około 700 zł. co rok, lub 20000km.
Droga ta mazda, ale ma spore wyposażenie. Jakość materiałów dla mnie jest bardzo dobra.
Brak awarii, nawet najdrobniejszej, jedynie 3 komplety żarówek h7 wymieniłem.
Brak poważnych usterek

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.5 103KM 76kW [l/100km]