Ocena kierowcy - Maserati Ghibli III Sedan Facelifting

MB, 2 miesiące temu
Silnik 3.0 V6 350KM 257kW
Rok produkcji 2017
Maserati Ghibli III Sedan Facelifting 3.0 V6 350KM 257kW od 2017 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu
Jeździłem wieloma mocnymi autami premium wliczając Jaguary, Audi i dużą ilość BMW - dla mnie Ghibli zdecydowanie przebija wszystkie :) gdy ktoś spróbuje Maserati to myślę, że zrozumie i raczej łatwo nie wróci do mainstreamowych marek premium
Co tu dużo mówić… elastyczny, dynamiczny, pod obciazeniem brzmiacy mega rasowo… jak dla mnie jeden z najlepszych elementów Ghibli. Do tego jak na jego moc ekonomiczny, w trasie w normalnej jeździe bez kombinacji spokojnie mieści się w 11/12 litrach. Czuć, że zdecydowanie lubi bardziej dynamiczną jazdę od zamulania. Dźwięk jak dla mnie przewyższa jakiegokolwiek V8 czy V12 którymi jeździłem
Znany i lubiany pancerny Zf8HP w najmocniejszej wersji z programem Maserati - jak dla mnie w normalnym trybie dorównuje skrzyniom BMW, a w Sport przewyższa BMW pod kątem szybkości reakcji, przewidywania redukcji etc. Skrzynia jest mocna (ma spory zapas wytrzymałości) trzeba jedynie dbać o regularną wymianę oleju i miski z filtrem
Jeździ jak przyklejony, daje bardzo dużo przyjemności z jazdy
Dla niej i silnika kupiłem Ghibli, piękna i nietuzinkowa linia, z przodu dużo miejsca, gorzej z tyłem ale spokojnie da się podróżować w 4 osoby
Wszystko ok , dobra widoczność na wszystkie strony
Bez uwag, bardzo fajna niska pozycja za kierownicą, coś w rodzaju rozwinięcia pozycji, którą znam z BMW
Bez uwag, wentylacja foteli daje radę i chroni odpowiednio, gdy jeździ się w koszuli i garniturze
Super pozycja za kierownicą dająca wyczucie auta, dużo miejsca z przodu, duży bagażnik
Bez większych uwag , może powyżej 160/170 zaczyna trochę szumieć ze strony bezramkowych drzwi, silnik słychać na szczęście doskonale
Przy regularnym serwisie bez większych kłopotów , ceny części na poziomie mocniejszych BMW, Audi, Jaguarow, moim zdaniem ekonomiczny samochód jak na swoją moc

Pb - zużycie paliwa dla silnika 3.0 V6 350KM 257kW [l/100km]

12,0