Ocena kierowcy - Lotus Europa II

Lotus Europa, 12 lat temu
Silnik 2.0 T 203KM 149kW
Rok produkcji 2009
Lotus Europa II 2.0 T 203KM 149kW od 2006 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : Nieprawdopodobne przyspieszenie połączone z brakiem nadsterowności i podsterowności.
Karoseria : Przecieki na stykach szyb bocznych z dachem
Drobne mankamenty i niedociągnięcia oraz problemy z dostępem do części i serwisu nie są powodem do braku satysfakcji z posiadania takiego wozu. Niepowtarzalność, nieprawdopodobne osiągi i przeżycia, zazdrosne spojrzenia i frajda z jazdy rekompensują to wszystko z nadmiarem!
Reaguje natychmiastowo na każde naciśnięcie pedału gazu i wystrzela do przodu jak torpeda
Typowo sportowa skrzynia biegów dobrze zestrojona z silnikiem
Samochód trzyma się niesamowicie drogi. Mimo małej masy, napędu na tylną oś i braku jakichkolwiek systemów zabezpieczających (poza ABS) można śmiało pokonywać zakręty z duuuuużą prędkością. Ponadto brak wspomagania pozwala na \"czucie\" auta.
O ile do przodu nie ma najgorzej, to widoczność do tyłu i na boki nie jest rewelacyjna - to skutki uboczne małych rozmiarów auta.
Ta kategoria powinna być pominięta przy tego typu autach....
Nie można szczególnie narzekać, ale zachwycać też się nie ma czym!
Jak już się uda komuś wejść do środka (ja wchodzę bez problemu, ale to naprawdę wymaga wprawy), to można się zdziwić ilością miejsca, szczególnie na nogi. Samochód jednak ewidentnie nie jest przeznaczony dla osób o znacznej posturze.
Jak na tą moc i rodzaj auta jest całkiem znośnie, chociaż ja i tak jeżdżę z opcją \"muza na full\" -)
Spalanie od 7/8 litrów na trasie i 10 na mieście do... nie mam pojęcia - wszystko zależy od ciężkości nogi i osiąganych prędkości. Jedno jest pewne w niektórych momentach ta bestia potrafi sporo wypić. Przegląd pierwszy robiłem w Austrii, wyszło coś około 300 Euro, a teraz w związku z małymi przebiegami przeglądy robię w zaprzyjaźnionym warsztacie, więc koszty są stosunkowo niewielkie. Napraw praktycznie nie było, wymiana tarcz i klocków (pasują oplowskie) i wymiana szyby bocznej, bo pękła (to kosztowało chyba z 50 Euro)
Myślę, że taką cenę trudno znaleźć coś podobnego, a jak na drodze spotkasz innych kierowców, którzy posiadają wypasione drogie i szpanerskie fury z zarąbistymi silnikami i spróbują się z Tobą zmierzyć ze startu z pod świateł, to uwierz mi, że znakomita większość z nich jedynie powącha zapach z rur wydechowych tego małego cacka, a to już jest BEZCENNE!
Nie ma tego wiele, ale się zdarza: klekocząca szyba boczna wymagająca regulacji, przeciekające szyby boczne na styku z dachem wymagające regulacji, uszkodzenie zamka w drzwiach (spadła linka)
Nie było takich do tej pory

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 T 203KM 149kW [l/100km]

9,3