Ocena kierowcy - Lexus RX IV SUV Facelifting

Kuba, 2 miesiące temu
Silnik RX 300 238KM 175kW
Rok produkcji 2022
Lexus RX IV SUV Facelifting RX 300 238KM 175kW 2019-2022 - Oceń swoje auto
Zamieniłem BMW x3 2.0 diesel 177KM na dwulitrową benzynę. Jestem bardzo zadowolony ze zmiany ponieważ Lex dał mi to czego brakowało mi w BMW. Jest duży , oryginalny z zewnątrz , premium w środku , ma bardzo komfortowe zawieszenie i fotele i dużo większy bagażnik. I co najważniejsze jedzie cicho przy większych prędkościach! W BMW największym problemem było wyciszenie - powyżej 150 na autostradzie nie słyszałem pasażera obok mnie.
Silnik jest wystarczający , przyspiesza dynamicznie ale cicho. Auto jest dość ciężkie dlatego 238 KM to takie minimum. Przy większym litrażu silnika spalanie dobiło by ten samochód.
Nie jest idealnie , czuć lekkie szarpnięcia ale tragedii nie ma.
Super komfort. Auto jedzie aksamitnie , na dobrej nawierzchni płynie.
Za krótko mam auto żeby ocenić karoserię
Bardzo dobra .Nawet takie małe trójkąciki przy lusterkach robią robotę. Kamera cofani i czujniki rozwiązują problem gabarytu.
Dużo schowków i bardzo dużo miejsca w środku. Intuicyjne media i duży wyświetlacz . Może trochę archaiczny ale w zupełności wystarczający.
Nie zauważyłem mankamentów . Sterowanie fizycznymi przyciskami i na tablecie bardzo intuicyjne.
Bardzo dużo miejsca wewnątrz. Do bocznej szyby jest tak daleko że nie da się jechać na zimnym łokciu. Dla mnie REWELACJĄ jest przesuwana tylna kanapa. Dzięki temu można powiększyć bagażnik o jakieś dodatkowe 100 litrów. Ponad to regulowany kąt oparcia tylnej kanapy umożliwia nawet spanie w dłuższej trasie.
Największa zaleta samochodu. To coś dlaczego zmieniłem BMW i się nie zawiodłem.
Za krótko mam auto żeby ocenić Ekonomiczność. Po przesiadce z diesla spalanie trochę boli. Ciężko zejść poniżej 10 litrów. Przy dynamicznej jeździe trzeba liczyć 12-14 litrów na 100km.
Stosunek jakość/cena rewelacja. Auto z 2022r kosztuje tyle samo co BMW X3 , Audi Q5 lub Volvo XC60 a gabarytami i komfortem nie odbiega X5,Q7 i XC90. Odbiega silnikiem ale jeżeli ktoś nie ma zapędów rajdowych to w zupełności wystarczy.
Za krótko mam auto
Za krótko mam auto