Ocena kierowcy - Lexus IS III Sedan

Silnik 200t 245KM 180kW
Rok produkcji 2015
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Lexus IS III Sedan 200t 245KM 180kW 2015-2016 - Oceń swoje auto
Użytkuję od ośmiu lat, przejechałem 80 tys. km. Samochód totalnie bezawaryjny i znakomicie wykonany, bardzo trwałe materiały wewnątrz. Po tylu latach nic nie skrzypi i nie trzeszczy. Można pewnie przyczepić się do gdzieniegdzie niezbyt wyrafinowanych materiałów ale wszystko jest dobrze spasowane i funkcjonalne. Niezbyt nowoczesny system multimedialny może trochę irytować ale dla mniej wymagających gadżeciaży nie stanowi raczej problemu. Audio Pioneer przeciętnej jakości. Po ośmiu latach eksploatacji silnik pod maską nie jest nawet zakurzony. To pierwszy samochód, którym jeżdżę tak długo, jak dla mnie jest niemal perfekcyjny.
Dynamiczny, chociaż na swoje 245 KM mógłby być sprawniejszy. Z drugiej strony auto waży jednak 1630 kg więc jest co pchać. Wysoka kultura pracy silnika.
Niezauważalna zmiana biegów, podobno to pancerna skrzynia.
Prowadzi się bardzo pewnie, auto zupełnie niewrażliwe na boczny wiatr.
Trochę przestronniej niż w kompaktach, szału nie ma ale jest przytulnie. Bagażnik 480 litrów czyli całkiem spory. Drzwi zamykają się delikatnie jak do lodówki.
Jak to w sedanie, bez dramatu. Są czujniki parkowania.
Nie mam zastrzeżeń, szybko można się odnaleźć. Bardzo wygodne fotele i kanapa.
Bardzo cicha i wydajna klimatyzacja, regulowany nawiew na tył.
Kupując takie auto wiedziałem na co się decyduję. Nie jest to Skoda Superb ale dla mnie wystarcza. Z przodu luźno, z tyłu dwie osoby także wygodnie podróżują.
Jak na ten segment jest zadziwiająco cicho. W mieście niemal jak elektryk a przy prędkościach autostradowych cichutko. Silnik słychać tylko przy maksymalnym wciśnięciu gazu.
Bardzo drogie przeglądy w ASO. Przegląd po 30 lub 60 tys. km to koszt ok. 4 tys. zł . Krótki żywot hamulców ( wymiana klocków i tarcz co 40 tys. km)
Kupiłem auto w 2016 r. z poprzedniego rocznika i zamiast 174 zapłaciłem 134 tys. zł. Za te pieniądze można było tylko pomarzyć o aucie premium z 245 konnym silnikiem.
Jedyna "awaria" przez 8 lat i 80 tys. km to przepalona żaróweczka nad wewnętrznym lusterkiem.
Genialnie bezawaryjne auto. Kupiłbym chętnie nowego IS-a ale niestety został wycofany z rynku EU a ponieważ nie jestem fanem SUV-ów zatem czekam na nowego ES-a.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 200t 245KM 180kW [l/100km]

12,0