Ocena kierowcy - Kia Sedona II

S4, 11 lat temu
Rok produkcji 2006
Kia Sedona II 3.8 250KM 184kW 2006-2014 - Oceń swoje auto
Inne : wielkość budy większością aut można by wjechać na pakę i jeszcze by miejsca zostało:P Moc silnika!
Co tu dużo pisać wielki silnik,duże auto spalanie średnie więc co mi narzekać? dla dużej rodziny albo w długie trasy nadaje się świetnie, jak by były skórzane fotele i mniej brudząca się tapicerka to polecał bym każdemu.z części jak na razie wymieniałem tylko klocki,nie było problemu z dostaniem ich w sklepie,mam nadzieję że z resztą też nie będzie problemu podsumowując jeśli ktoś ma duzą rodzinę(albo planuje) nie przeraza go spalanie 17 litrów LPG, niech szuka Sedony! Ale ze skórą i pełną elektryka:-)
Nie mam co narzekać, silnik o takiej pojemności robi świetna robotę a do tego jest stosunkowo cichy(no chyba ze but w podłogę idzie momentalnie:D )
Skrzynia automat(czemu nie można wybrać automatu przy opisie auta) Robi dobra robotę aczkolwiek wydaje mi się ze troszkę wolno zmienia biegi między 1-3
nie mam większych zastrzeżeń.duże opony tłumią dziury a i zawieszenie jest dobre
No niestety jest kiepsko cofanie na wąskim parkingu to był dramat,ale zamontowana kamera i czujnik i znika problem parkowania nawet przy zamarzniętych szybach.
Zaznaczyłem doskonale,ale do końca tak nie jest. Sedona to kawał budy nagrzanie zajmuje kilka minut,klima działa świetnie bez zastrzeżeń.
Dla kierowcy(dużego 182cm i 100kg) troszkę ciasno(w porównaniu do mercedesa w210) 6 kolejnych osób w aucie może praktycznie leżeć i jeszcze mają miejsce,tylko przy 7 osobach jest mały bagażnik(w sumie butla LPG zajmuje troszkę komory)
Nie zadowala mnie,mam zimówki Matadory i niestety słychać je przy dużych prędkościach w środku,aczkolwiek przy spokojnej jeździe nie słychać nic-no chyba ze depnę nagle pedał gazu w podłogę i budzi się cała moc tego silnika;-)
zaznaczyłem dobrze,bo mały autobus jakim Jest Sedona musi swoje spalić! kupując auto jednym z warunków było aby paliło do 20 litrów LPG,średnio wychodzi mi 17,minimalnie 14(a dało by sie jeszcze lepiej-no ale mając 244 koni ciężko jest wolno jeździć)
hmmm kupiłem to auto jako 6 latka,wiadomo nie jest nowe ale zadbane,za takie pieniądze nie dostał bym auta o takiej pojemności silnika oraz pojemności budy.
jak na razie brak i mam nadzieję że tak zostanie bo z częściami mogą być problemy-jeszcze nie sprawdzałem więc nie wiem na 100 %

LPG - zużycie paliwa dla silnika 3.8 250KM 184kW [l/100km]

15,3