Ocena kierowcy - Kia Rio II Sedan

LarkInFlight, 13 lat temu
Silnik 1.4 i 16V 97KM 71kW
Rok produkcji 2008
Kia Rio II Sedan 1.4 i 16V 97KM 71kW 2005-2010 - Oceń swoje auto
Silnik : Nawet żwawy jak się go rozkręci powyżej 4 tysięcy. I trwały.
Inne : Skrzypiąca tapicerka - do usunięcia
Na prawdę udane auto dla rodziny które oferuje dużo miejsca i nie jest drogie. Silnik na prawdę super choć oszczędny nie jest w porównaniu do diesli. Odwdzięczy się za to bezawaryjną obsługą i całkiem fajną dynamiką. Polecam.
Silnik z Mazdy, brzmi nieźle. Całkiem dobra moc vs pojemność. Całkiem sprawny w górnej skali obrotów, nieco słaby przy niskich obrotach ale w mieście zupełnie ok. Szkoda że nie jest zbyt ekonomiczny. Przy wyższych obrotach (redukcja) zapewnia komfort wyprzedzania na trasie a w mieście przy niskich obrotach jest cichy (zwłaszcza na jałowym - prawie jak V12 :), nie wiadomo czy działa czy nie, trzeba dodać gazu w celu sprawdzenia)
Nie jest zła chociaż mogłaby być bardziej precyzyjna. Wymaga niewielkiego przyzwyczajenia. Chodzi lekko. Nie wiem czemu wszyscy narzekają na wsteczny,u mnie wchodzi od razu, może dla tego ze jeździłem toyotami :) więcej sprzęgła i precyzji :)
Po przesiadce z francuza trochę za twardy ale później to kompromis między twardością a precyzją. I uważam że nawet udany.
Jak w sedanie. Na boki i do przodu super. Do tylu trochę gorzej. Jeśli kupujesz sedana to zdecyduj się na czujniki cofania. Ja dopiero będę instalował :)
Na prawdę dobrze. Szybko można wyregulować wszystko od radia aż po fotele i nawiew. Ułatwia to konsola przednia lekko zwrócona ku kierowcy (to na prawdę jest fajne).
Grzeje szybko chociaż we francuzach jeszcze szybciej. Wentylacja jest na prawdę super. Klima działa jak trzeba.
Świetna! Subiektywnie wydaje mi się że miejsca dla pasażerów z tyłu jest więcej niż u kolegi w octavii (chociaż ona ma troszkę więcej miejsca w bagażniku).
Przy niskich obrotach SUPER (do 3000 w mieście) powyżej można usłyszeć ładny dźwięk benzyniaka wchodzącego na moc :D (Wiem że niektórzy tego nie lubią) polecam klekot diesli :D
No w mieście to ona nie jest ekonomiczna. około 8.5 do max 9.0 . Poza miastem zaskoczy spalaniem od 7 L w zależności od wagi pasażerów. Za w miarę fajną dynamikę trzeba zapłacić. Kto zaoferuje silnik 1.4 w wersji 100 KM? :) W tej cenie?
Na prawdę najlepsze autko za tę kasę. Zwłaszcza przy porównaniu do Szkody i innych VWagenów. Jeździłem Polo w dieslu i Skodą Octavią, na prawdę nie warto przepłacać!
Skrzypienie plastików. No jest to wkurzające i rzeczywiście występuje w tych autach ale jest do usunięcia. Nie przysłania przyjemności w bezawaryjnym użytkowaniu auta.
Nic poważnego nie uległo awarii. Po 2 latach na prawdę super. Kumpel kupił Octavię sedan i co kilka miesięcy odwiedza serwis.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 i 16V 97KM 71kW [l/100km]

8,3