Ocena kierowcy - Kia Rio I Kombi

juser, 12 lat temu
Silnik 1.3 i 75KM 55kW
Rok produkcji 2002
Kia Rio I Kombi 1.3 i 75KM 55kW 2000-2002 - Oceń swoje auto
Silnik : Silnik magia. Następne auto na pewno japoniec.
Karoseria : korozja
Układ elektryczny : padają żaróweczki, przyciski i inne drobne elektroniczne elementy
Generalnie jestem bardzo zadowolony.
elastyczność po prostu mega... chyba największy plus tego auta.
żadnych problemów ze skrzynią, wszystko poprawnie i ok.
nie jest źle, ale tylne szyby trochę małe. W kombi szyba na tylnej klapie dosyć małą, ale jeździło się w gorszych.
w zimie grzeje super. latem ustawiając zimne powietrze, leci zimnie, a nie letnie, albo ciepłe, mimo mocno rozgrzanego silnika.
z przodu miejsca ok. z tyłu praktycznie brak. w miarę wygodnie mogą siedzieć tylko dzieci, ewentualnie dzieci w fotelikach.
wyciszenie rzeczywiście przeciętne, słychać szumy, odbijające się kamyki od drzwi, czy szumiącą wodę podczas deszczu, albo jazdy po mokrej nawierzchni. rozwiązaniem jest kupienie odpowiedniej maty/pianki i wyciszenie drzwi. wtedy komfort i wyciszenie zwiększa się diametralnie. niedużym kosztem można tą niedogodność poprawić i auto praktycznie pozbywa się największego minusa!
Części nie jakieś kosmicznie drogie. Owszem, trochę droższe od opli, czy vw, ale najczęściej są to koszty większe o jakieś 50-100 zł, czyli tragedii nie ma. poza tym, naprawdę rzadko trzeba coś droższego kupić. Trochę częściej wymagana jest wymiana zawieszenia (drążki, amorki, łożyska również itp.) niż powiedzmy w oplach, czy vw, ale to z tego względu, że kia w tamtych czasach Polskę uznawała, za warunki trudne dla tego samochodu i po prostu nie było przygotowane do jazdy po naszych wspaniałych drogach. ale jak uważa się na dziury i nie jeździ po polach, to nie ma źle. w przeciwnym razie wymiana zawieszenia będzie dosyć często konieczna. Co do ekonomiczności, to ja akurat mam gaz sekwencję, więc średnie spalanie, to 7-8l gazu :) więc taniej niż pociągami i autobusami.
Takiego auta, w takiej cenie nie znajdziecie nigdzie, naprawdę. Nie warto pakować się w stare ople, vw, bmw i inne. Z poważnych rzeczy praktycznie nic się nie dzieje, jeśli się odpowiednio dba.
niestety kie z tamtych okresów męczą uszkodzenia pierdółek. A to przycisk nie działa, a to szyba się nie otwiera, a to jakiś kabelek zardzewiał, a to zimne luty się zrobiły, plastik ułamał, klamka zacięła itp. No niestety, ale takie pierdółki dosyć często padają. Perfekcjonistom może to przeszkadzać. Ale każda \"złota rączka\" sobie na pewno z nimi bez problemu poradzi. Ja wszystko robiłem sam.
Z poważnych na szczęście jeszcze nic się nie zdarzyło (odpukać).

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.3 i 75KM 55kW [l/100km]

7,9