Ocena kierowcy - Kia Opirus

Rok produkcji 2005
Okres użytkowania: 5 lat
Kia Opirus 3.5 i V6 24V 203KM 149kW 2003-2011 - Oceń swoje auto
Układ elektryczny
Sprzedałam ten samochód miesiąc temu.Przejechalem ponad 300 tys km na Taksówce w Warszawie.Przez ten czas mialem następujące naprawy.Wymina uchwytu pasa kierowcy palila się kontrolka abs dwa razy polerowane reflektory raz regeneracja maglownicy wraz z pompą wspomagania.Kilka razy wymiana żarówek pozycyjnych i drogowych.Plus oleje w skrzyni co 100 tys.Samochod z przebiegiem 570 tys sprzedałem calkowicie sprawny z orginalnymi amortyzatorami z tylu.Mialem kilka samochodów na taxi i ten zdecydowanie byl najmocniejszy a zawieszenie rewelacyjne.
Silnik bardzo elastyczny.Cichy sam w sobie do tego dobre wygluszenie wnętrza. Tuz przed sprzedażą dolewalem 2 litry oleju na 10tys km.Myślę ze następny właściciel jeszcze trochę pojeździ.
Wolna za to bardzo sprawna bezawaryjna.Wazne żeby filtr i olej wymieniać .Po odpaleniu samochodu trzeba odczekać chwilę żeby obroty silnika spadly do 800 obrotów i wtedy zapiac D bo inaczej cos rzęzi.Mialem tez problem ze wrzuceniem biegu przy dużym nachyleniu samochodu.Jazda na ręcznych przełożeniach bardziej ekonomiczna.Trzeci bieg ciągnie juz od 30 km na godzinę
Kierownica chodzi bardzo lekko.Samochod jest tak miękki ze przejazdzanie przez torowiska nie wymaga wcześniejszego hamowania.Do tego wszystko w zawieszeniu trzyma sie kupy .Dla mnie to wręcz niesamowite że można zrobic tak dobre zawieszenie.
Gniją tylne nadkola.Jak szybko zareagujesz wystarczy Male szpachlowanie .To zdecydowany minus Opirusa
Widoczność dobra z minusem.Wysoki kierowca ma problem z obserwowaniem prawej strony przez szeroki slupek i ogromne lusterko wsteczne które zaslania pole widzenia.Ja mam 194 cm .Mysle ze poniżej 184 wzrostu problem lusterka znika.
Absolutnie intuicyjnie.Zrobione wszytko z głową.Nie ma się do czego przyczepić.
Nie napelnialem klimatyzacji bo nie bylo takiej potrzeby.W samochodzie można zrobić lodówkę nawet w największe upaly.Gorzej z ogrzewaniem.Przy mrozach poniżej minus 10 na trasie przy dużej prędkości robi się chlodno.W mieście dużo lepiej.Być może bardziej dogrzany silnik.
Rewelacja dla kierowcy i pasażerów
Bardzo bardzo cicho.Nawet przy szybkiej jeździe.
Malo napraw dość duże spalanie.Spalanie gazu od 15 litrów w nocy do 21 w godzinach szczytu.Jazda miejska.Trasa 12 do15.Mialem bardzo dobrą instalacje Lpg sprzężoną z mapą silnika.
Tani dobry a nawet bardzo dobry samochód do katowania.Konstrukcja zasługująca na określenie Pancerny samochód
Duperele.
Maglownica.