Ocena kierowcy - Kia Ceed III Kombi Facelifting

Radek, 4 dni temu
Silnik 1.5 T-GDI 160KM 118kW
Rok produkcji 2022
Kia Ceed III Kombi Facelifting 1.5 T-GDI 160KM 118kW 2021-2024 - Oceń swoje auto
Zawieszenie
Jestem bardzo zadowolony z zakupu, przez 2 lata zero problemów. Auto pewnie się prowadzi, a przy tym jest odpowiednio komfortowe (u mnie koła 16"). Świetna pojemność bagażnika, obejchaliśmy trip na 4tys.km po Toskani w 4 osoby + pies i nie było problemów z zapakowaniem, a spalanie średnie wyszło 6,1l/100km (spalanie sprawdzone z tankowań, komputer zwykle zaniża o 0,3l). Za całokształ daje 4* ze względu na kiepskie wyciszenie nadkoli i ogólnie odgłosów generowanych przez koła. Jadąc bo idealnej nawierzchni jest na prawdę cicho, ale są pewne rodzaje asfaltu które generują spore dudnienie. Używam opon Michelin CrossClimate 2 w rozmiarze 205/55/16R, być może to opony tak reagują z pewnymi nawierzchniami.
Dynamiczny i elastyczny, wyprzedzanie to przyjemność.
Jest OK, po prostu taka jak powinna być.
Uwielbiam jak Ceed się prowadzi, jest bardzo przewidywalny, nigdy mnie nie zaskoczył. Prowadzi sie dobrze zarówno na autostradzie przy silnym bocznym wietrze jak i po potwornie krętych górskich drogach.
Dużo fizycznych przycisków, wszystko działa intuicyjnie, nie trzeba szukać po menu. Start&Stop wyłączalny przyciskiem, więc nie denerwuje to gów**.
Z przodu super (mam 180cm wzrostu), z tyłu dla drobnych dziewczyn (po 160cm wzrostu) bez zarzutu nawet na wielogodzinnych trasach. Dla dorosłych pewnie byłoby ciut ciasno z tyłu, żeby jechać wiele setek kilometrów.
Kiepskie wyciszenie szumów pochodzących z toczących się opon. Natomiast na nowych, gładkich nawierzchniach jest super.
Paliwo, przeglądy i ubezpiecznie.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.5 T-GDI 160KM 118kW [l/100km]

Dziennik kosztów dla Kia Ceed III Kombi Facelifting 1.5 T-GDI 160KM 118kW