Ocena kierowcy - Kia Ceed I SW

Silnik 1.6 CRDi 115KM 85kW
Rok produkcji 2007
Kia Ceed I SW 1.6 CRDi 115KM 85kW 2006-2009 - Oceń swoje auto
Silnik : Silnik dynamiczny i oszczędny
Układ elektryczny : awaria modułu centralnego zamka
Autko bardzo pojemne, oszczędne i praktycznie bezawaryjne!
Silnik bardzo dynamiczny i oszczędny!
Biegi są precyzyjne, nie ma problemów z trafieniem w odpowiednie przełożenie, bieg 2. mógłby być trochę mocniejszy
W porównaniu z większym i stabilniejszym passatem kombii nie jest zły, ale nie da się nim tak szybko pokonywać zakrętów jak VW. Poza tym zawieszenie dość twarde i stabilne.
Widoczność z przodu bardzo dobra, bardzo duże lusterka boczne, które niewątpliwie pomagają przy cofaniu, bo do tyłu prawie nic nie widać ze względu na szerokie słupki boczne.
Wszystko pod ręką, bardzo łatwa i intuicyjna obsługa
Ogrzewanie wydajne, klima działa bardzo szybko i nie trzeba długo czekać do nagrzania lub schłodzenia wnętrza
Z przodu przy mocno odsuniętych fotelach bardzo dużo miejsca, a przy tym wysocy pasażerowie z tyłu będą mieli bardzo dużo miejsca
Mogłoby być ciszej, zwłaszcza dla mnie gdy byłem przyzwyczajony do aut wyższych segmentów, ale jest i tak lepsza niż np. w konkurencyjnym Megane
Posiadam Cee'da 1.6 crdi o mocy 115KM. Auto jest z 2007 roku, a jestem jego drugim właścicielem (auto z pewnym przebiegiem 123 tys. km kupione od rodziny). Samochodem jeżdżę około 8 miesięcy i zrobiłem nim ponad 11 tys km. Muszę przyznać, że auto pozytywnie mnie zaskoczyło. Bardzo spokojna jazda na trasie i spalanie wyszło 4l/100km, jednak ciężko uzyskać taki wynik, chyba że ktoś jeździ jak emeryt. Przy normalnej jeździe do 100- 110km/h wychodzi jakieś 4,5- 4,9. jazda w mieście 5,5 l/100km. Największe spalanie jakie osiągnąłem to blisko 7 litrów, ale była to jazda po mieście w mrozach powyżej -10 stopni. Przyjemnym zaskoczeniem był wypad nad morze. 4 osoby, auto wypakowane po dach i jazda do 100km/h i spalanie 4.9. Trochę brakuje 6 biegu ale mimo wszystko uważam samochód za bardzo oszczędny. Silnik przy tym jest bardzo dynamiczny, nie potrzebuje redukcji przy wyprzedzaniu. Oprócz strasznie niewygodnej tylnej kanapy i źle zrobionych uchwytów na napoje (mają gumowe elementy przytrzymujące napój- jak włożysz tam butelkę to musisz się z nią siłować, żeby ją wyjąć) nie mam zastrzeżeń. Polecam każdemu.
Cena nie jest wygórowana biorąc pod uwagę koszty utrzymania i bezawaryjność
Zwarcie w module centralnego zamka. Nowy moduł- koszt 300zł (unieruchomienie auta ponieważ zamek połączony był z alarmem i immobilaizerem)
Brak :)

On - zużycie paliwa dla silnika 1.6 CRDi 115KM 85kW [l/100km]