Ocena kierowcy - Kia Ceed I SW

Silnik 1.6 CRDi 115KM 85kW
Rok produkcji 2008
Kia Ceed I SW 1.6 CRDi 115KM 85kW 2006-2009 - Oceń swoje auto
Silnik : ZDECYDOWANIE POLECAM
W porównaniu do wcześniej używanych aut, a było ich kilka, oraz intensywności użytkowania jest to bardzo dobre autko.
Dynamiczny, doskonały w trakcie wyprzedzania. Intensywnie użytkowany (blisko 30 tys. w ciągu 9 miesięcy). Bardzo dobra,równa kultura pracy.
Lekka niedogodność przy uruchamianiu wstecznego biegu - potrafi \"wyskoczyć\".
W porównaniu z poprzednim autem (TOYOTA Corolla)dość twardy.Porównywalny, a nawet lepszy od VW. Dobrze trzyma się toru jazdy, również w szybkim pokonywaniu zakrętów.
Przy cofaniu pomocne dobre duże lusterka w które auto jest wyposażone.
Bardzo wygodne autko.Poprawy wymaga zabudowa wskaźników. Przy moim ustawieniu kierownicy niewidoczny wskaźnik poziomu płynu spryskiwacza i kierunkowskazów.
Brakuje mi podgrzewanej przedniej szyby (włączany nawiew doskonale i szybko wysusza parę, jest przy tym dość głośny) i podgrzewanych foteli, niestety ta wersja jest, a może była, niedostępna w Polsce. Szkoda.
Wystarczający dla czteroosobowej rodziny. Również na narty do Włoch.
Żadnych uwag do wyciszenia silnika. Przy jeździe po nierównościach, bruku słychać zawieszenie. Głośne fabryczne opony.
Elastyczny silnik,przy \"ostrożnej i lekkiej\"jeździe potrafi zachować poziom spalania na książkowym poziomie. Pierwszy przegląd ok.900 PLN - (zapewne zależne od serwisu) Czytałem że są tańsze.
Za porównywalne auto z podobnym wyposażeniem - trzeba zdecydowanie więcej zapłacić. Myślę że moja opinia nie jest odosobniona. To zdecydowanie inna KIA od tej z przed kilku lat. Proszę zauważyć jak niewiele jest reklam KIA w mediach. Dobry produkt sprzedaje się sam.
Wystąpił lekki hałas deski rozdzielczej przy zegarach - usunięty w trakcie przeglądu.
Fotel kierowcy nie trzyma ustawionej pozycji. Obiecano w trakcie pierwszego przeglądu wymianę (gdy usterka będzie się powtarzać)

On - zużycie paliwa dla silnika 1.6 CRDi 115KM 85kW [l/100km]

5,2