Ocena kierowcy - Kia Ceed I Hatchback 5d Facelifting

Mario´69, 17 lat temu
Silnik 1.6 CRDi VGT 115KM 85kW
Rok produkcji 2007
Kia Ceed I Hatchback 5d Facelifting 1.6 CRDi VGT 115KM 85kW 2010-2012 - Oceń swoje auto
Silnik : Dynamika, zużycie, kultura pracy. Samochodzik ma fajne wyposażenie, zwłaszcza od wersji optimum. Ja zamawiałem samochód w lutym, zanim wprowadzili czwartą opcję wyposażenia i mam confort+, która już tak naprawdę ma wszystko, co niezbedne do jazdy: klimę, elektryczne szyby i lusterka, cały pakiet bezpieczeństwa (6 poduszek, kurtyny, abs, aktywne zagłówki), lakier metalic i alufelgi, czujnik cofania i alarm, za jedyne 62.500,- (brutto). U konkurencji podobne auto kosztuje podobnie, tyle, że netto ;-)
Fajny samochodzik, nawet dla 4-osobowej rodziny (jak moja). Zmieściliśmy się wraz z teściową na dłuższy wyjazd. Przestrzeń w środku znakomita.
Silnik bardzo dynamiczny i elastyczny w zakresie obrotów od ok. 2000 do 4000. Przy 2500 obrotów dosłownie "wyrywa" do przodu, niezależnie od biegu. Przy tym z umiarkowanym apetytem na paliwo: szybka jazda z pełnym obciążeniem i klimą na trasie dało średnie spalanie w granicach 6-6,5 l/100 km (BP Ultimate). Zimny trochę klekocze, ale przy prędkości 80-160 km/h nie da się stwierdzić, że to diesel. Polecam!
Dziwnie działający wsteczny (nie wiadomo, czy już "wskoczył", słabo wskakująca jedynka. Reszta super.
Zawieszenie jest na tyle miękkie, że jeździ się komfortowo, ale na tyle twarde, że można szybko pokonywać zakręty. Dość głośno pracuje na wertepach. Generalnie pozytyw.
Przód, boki - bardzo dobrze. Tył dość słabo, ale pomagają wielkie, elektrycznie sterowane lusterka i czujnik cofania.
Bardzo dobrze - jedyny mankament (niewielki), to przycisk komputera na środkowej konsoli.
Nic dodać, nic ująć.
Król kompaktów w tej kategorii. W wielu większych samochodach jest mniej miejsca z przodu, nie wspominając nawet o tyle. Super
Zarówno podczas wolnej, jak i szybkiej jazdy w samochodzie jest naprawdę cicho.
Zanotowane zużycie 6.2/6.6/5.5 zostało zmierzone podczas dość dynamicznej jazdy z włączoną klimatyzacją. Podejrzewam, że wyniki lepsze o 1-1,5 litra są możliwe do uzyskania.
Nic dodać, nic ująć - za te pieniądze nie ma konkurencji. Biorąc pod uwagę gwarancję, wyposażenie - cee´d jest bezkonkurencyjny.
Przebieg niewielki, ale nic się nie zepsuło.
j.w.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.6 CRDi VGT 115KM 85kW [l/100km]

6,1
6,2
6,6
Dziennik kosztów dla Kia Ceed I Hatchback 5d Facelifting 1.6 CRDi VGT 115KM 85kW
6,6
Kia Ceed I Hatchback 5d Facelifting