Ocena kierowcy - Infiniti G G37 Sedan

zadowolony, 7 lat temu
Rok produkcji 2009
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Infiniti G G37 Sedan 3.5 306KM 225kW 2007-2010 - Oceń swoje auto
mam wrażenie, jakby ktoś uszył "samochód na miarę". Uwaga - dodając opinię w systemie autocentrum nie ma możliwości wpisania prawidłowego oznaczenia silnika - w tym aucie jest silnik o poj. 3,7 litra i mocy 320 koni, a system narzuca oznaczenie 3,5 l 306 KM
3.7 litra pojemności, 320 koni bez turbiny, V6 z pięknym brzmieniem - kręci się do ponad 7 tysięcy.
Skrzynia to klasyczny automat z 7 biegami, łopatkami przy kierownicy - w normalnym trybie działa bardzo w porządku, natomiast ręczne sterowanie łopatkami działa z lekkim opóźnieniem
idealne połączenie sportowych osiągów z komfortem limuzyny. Zawieszenie doskonale sobie radzi na szybkich zakrętach, a z drugiej strony można komfortowo podróżować na długich trasach. Układ kierowniczy precyzyjny
jest ok, ale trzeba pamiętać, że to sedan - z widocznością do tyłu jest słabiej niż np w kombi z pionową tylną szybą
począwszy od kluczowych elementów - jak np bardzo wygodne fotele, z których nie chce się wysiadać, po detale jak np przycisk do wyłączania ESP, który jest pod ręką i jednym naciśnięciem dezaktywuje się ten system - wszystko jest tam gdzie trzeba i takie, jak trzeba
silnik benzynowy o dużej pojemności pozwala szybko nagrzać wnętrze. Klima działa ok, z tyłu są nawiewy na tylną kanapę - bez zarzutu
samochów jest w mojej ocenie "zawieszony" pomiędzy wielkością BMW3/AudiA4 a BMW5/AudiA6 - dla mnie to jest dokładnie to, czego potrzebuję. Miejsca wystarcza do komfortowego podróżowania 4 osobową rodziną, a z drugiej strony samochód nie jest zbyt duży, co ma wpływ na właściwości jezdne
jadąc spokojnie można w ciszy podróżować autostradą np 180km/h. Z drugiej strony jak się wkręci silnik na obroty słychać fajne V6
taki silnik musi swoje wypić, ale np na trasie przy prędkości ok 150 km/h to będzie ok 9l/100 km, więc w mojej ocenie jest ok. Części są drogie, ale z drugiej strony auto się nie psuje.
jeden z kierowców rajdowych testując ten model na torze z Poznaniu, w znanym telewizyjnym programie motoryzacyjnym podsumował, że aby mieć inne auto, które tak jeździ trzeba by kupić BMW serii 3, ale za cenę o 100 tys. wyższą - ja też to tak oceniam
drobne elementy z zawieszenia do wymiany

Pb - zużycie paliwa dla silnika 3.5 306KM 225kW [l/100km]

10,5