Ocena kierowcy - Hyundai Tucson IV SUV

Hyundai Tucson IV SUV 1.6 T-GDI 48V 150KM 110kW 2020-2024 - Oceń swoje auto
Zawieszenie
Układ hamulcowy
Inne : Miejsce wewnątrz pojazdu
Ciekawy i dobrze pomyślany samochód, przyciąga wzrok przechodniów i ma ogromną ilość ciekawych rozwiązań, Na pewno warty swojej ceny, bo ładny i komfortowy, niestety ma też kilka problemów wieku dziecięcego, które nieco irytują. Mam go od maja (executive), wiec nie mam pewności, ale wydaje się, że materiały mimo dobrej jakości, nie będą tak trwałe, zwłaszcza piano black, czy materiał foteli. na minus duże spalanie (nie wiem skąd oceny we wcześniejszych komentarzach, inna sprawa to dużo informacji i mało intuicyjne łączenie telefonów, czy dodatkowych funkcji związanych z bezpieczeństwem. Spalanie 7 tys komputer pokazuje 9.4 średnie, ale naprawdę trudno zejść poniżej. Ten samochód nie lubi gwałtownych przyspieszeń i lubi jechać do 130 km.
Kultura jazdy jest naprawdę ok, fajnie czuć różnicę między trybami eco-sport, jest nawet zrywny jak na tak małą ilość koni, ale spalanie nieco burzy dobrą ocenę stąd 4
Tu powtórzę oceny powyżej, często ma okresy zastanowienia, niby na co dzień jest płynnie, ale czasem potrafi zrobić psikusa przy ruszaniu, a to niebezpieczne. Nie ejst to tragedia, ale na pewno nie jest to idał.
Bardzo dobrze tłumi nierówności, a przy tym nie jest za miękki. Ważna sprawa, ze dobrze zachowuje się na zakrętach, nie czuć żeby miał ochotę uciec z trasy itd. tu nie ma się do czego doczepić.
Mój model to kolor czarny, wiec spodziewałem się, że będzie wszystko widać, ale jest tak sobie, bo łapie każdą rysę, choć ciągle bez grubej rysy do blachy. Maska badzo miękka, a obszerna na tyle, że można zrobić wgniecenie ręką przy zamykaniu.
Dałem 4, ale szczerze nie mam się czego czepiać. Przód ok, tył tak sobie, ale jak masz kamerę to nie ma problemów. Duże lusterka na plus, Żona zachwycona parkowaniem w mieście, także chyba ok
Jak wspomniałem na początku, wszystko jest na miejscu i łatwo się w tym ogarnąć, wkurza system info rozrywki, a właściwie jego łączenie, przechodzenie miedzy telefonami itd. Dużo zabezpieczeń, że nie można czegoś zrobić w trakcie jazdy mimo, że tylko silnik jest włączony. Fajne rozwiązana, ale mógłby być bardziej intuicyjne. W środku, mega dużo miejsca dla kierowcy (183 cm), tył dwa foteliki dla dzieci, ale dla dorosłej osoby też dużo miejsca na nogi. Naprawdę na plus. Bagażnik: niestety mam mały silnik elektryczny, wiec nieco zabrali mi bagażnika, mimo to daje rade, bo pod podłogą jest kilka schowków, są haczyki, wiec naprawdę przyzwoicie.
Działa naprawdę dobrze, dobrze chłodzi, szybko nagrzewa. Tu nie ma co komentował
Bardzo dobrze rozwiązana kwestia, siedzi się dość wysoko, czuć sporo luzu na nogi, duży kokpit i podłokietnik, ale nie przytłacza. Z tyłu naprawdę zrobiono dobra robotę, jest naprawdę dobrze
Zgadzam się z przedmówcami, do 120 super, potem tak oo!!!. Ok samochód wyższy dużo miejsca wewnątrz, ale można to zrobić lepiej.
Sporo pali, zbiera dużo rys, ale mam go dość krótko, wiec napraw itd. nie było, ale te dwie rzeczy mogą sprawiać na dłuższa metę problem
140 tyś za tak prezentujący się samochód (executive) z tyloma bajerami jak podgrzewana kierownica, fotele, systemy bezpieczeństwa, ładowarka indukcyjna itd, itd... Warty ceny!!!
Okaże się, jeśli coś się wydarzy to stawiam na elektronikę, czujniki itd., bo jest ich naprawdę dużo i potrafią czasem dziwnie działać.
Brak

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 T-GDI 48V 150KM 110kW [l/100km]