Ocena kierowcy - Hyundai Tucson IV SUV

Kamil, 3 lata temu
Silnik 1.6 T-GDI 150KM 110kW
Rok produkcji 2021
Hyundai Tucson IV SUV 1.6 T-GDI 150KM 110kW 2020-2024 - Oceń swoje auto
Użytkuje Tucsona dwa miesiące, przejechałem 2000 km i niestety auto ma jeden poważny mankament i kilka mniejszych, szczegółowy opis poniżej. Dodam że to nie tylko moje odczucia.
Silnik pracuje poprawnie, ładnie mruczy, ale czekając w korku zdarza mu się podbić obroty. Odpowiedź ASO ten typ tak ma.
Tragedii nie ma ale mogłaby być lepiej zestrojona. Ogólnie 1,2 taki wolny żółwik. Czasem poszarpuje. Odpowiedź ASO ten typ tak ma. Jeździć obserwować
Jestem zadowolony. Zawieszenie ciut twarde, tragedii nie ma. Najwięcej kłopotów ma z drogą pełną dziur i studzienek. Po kostce brukowej czy przez progi zwalniające pięknie jeździ.
Blacha to juz prawie jak papier, lakier cieniutki.
Wszystko super+systemy wspomagania dają świetną widoczność.
Wszystko pod ręka, bezdotykowe przyciski nie sprawiają problemów. Jestem zadowolony.
Wszystko super
Wszystko super
Oooo i tu jest niestety pies pogrzebany. Przy prędkości już 80km/h robi się głośny szum narastający do 80 db od strony drzwi. Nawet 15 minutowa jazda robi się irytująca. Dodatkowo od klamek dochodzą szmery. Kiepsko a Hyundai Motor Poland razem z ASO umywają ręce.
Nowe auto to tylko tankowanie. 6,5-7, 5 krajówka, 8-11 miasto, autostrada powyżej 140 wir 10 i więcej.
Jakby wyeliminować ten szum, jedynie on zaburza zadowolenie z auta.
Woda na uszczelkach na dole drzwi po obfitym deszczu. Czekać jak zacznie wlewać się do środka. Info z ASO jeździć obserwować
Wyciszenie pojazdu wg mnie to poważne zaniedbanie ze strony Hyundaia.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 T-GDI 150KM 110kW [l/100km]

7,3